Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

LBL līderi BK Ventspils pagarinājumā zaudē VEF Rīga basketbolistiem

Latvijas Basketbola līgas favorītu savstarpējā spēlē BK Ventspils savā laukumā ar 77:79 (40:28, 68:68) pagarinājumā zaudēja VEF Rīga basketbolistiem, kuri gandrīz visas pamatlaika 40 minūtes bija iedzinējos. Komandām LBL un BBL turnīros šosezon šis bija jau sestais savstarpējais mačs (bilance 4:2 vefiešu labā), un pirmo reizi uzvaru izcīnīja viesi.

BK Ventspils cīņu sāka ar pieciem punktiem pēc kārtas un jau pirmās ceturtdaļas vidū sasniedza desmit punktu pārsvaru (15:5). Turpinājumā starpība vairs nepieauga, taču pieticīgais sniegums uzbrukumā rīdziniekiem to arī neļāva sadeldēt. Turklāt piecas piezīmes sešu minūšu laikā pamanījās nopelnīt VEF centrs Parahovskis.Drīz pēc lielā pārtraukuma Ventspils pārsvars sasniedza 16 punktus (49:33), taču otrā puslaika vidū viesiem, izmantojot sāncenšu kļūdu sēriju, izdevās gandrīz visu deficītu atspēlēt un atjaunot intrigu (56:54). Laukuma saimnieki šo ofensīvu piebremzēja un saglabāja nelielu pārsvaru līdz pēdējai minūtei. Tomēr 14 sekundes līdz pamatlaika beigām Janičenoks realizēja trīspunktu metienu un pirmo reizi spēlē panāca neizšķirtu 68:68.Papildlaika vidū VEF Rīga basketbolisti pēc Janičenoka un Bakiča trīspunktniekiem iekrāja izšķirošo 76:72 pārsvaru.Otrā LBL svētdienas spēlē BK Valmiera Rīgā ar 92:71 (48:30) pieveica Latvijas Universitātes komandu.Situācija LBL turnīrā: BK Ventspils 17-4, BK Valmiera 16-8, Barons/O!Karte 16-9, Liepājas lauvas 16-9, VEF Rīga 14-9, BK Zemgale 8-14, BA Turība 5-20, LU 4-23.