Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

NBA: Spurs un Cavaliers sasniedz otro kārtu, Karijam atkal savainojums

Sanantonio Spurs komanda kā pirmā vienība līgā svētdien nodrošināja vietu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu otrajā kārtā.

Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā spēlē Spurs viesos ar 116:95 (25:19, 22:26, 37:21, 32:29) uzveica Memfisas Grizzlies, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar rezultātu 4-0.

Uzvarētājiem ar 21 punktu izcēlās Kavi Lenards, 16 punktus iemeta franču zvaigzne Tonijs Pārkers, bet 15 punkti un desmit atlēkušās bumbas Lemarkusa Eldridža kontā.

Tikmēr mājinieku labā ar 26 punktiem atzīmējās Lenss Stīvensons.

Rietumu konferences pusfinālā Spurs spēkosies ar Dalasas Mavericks un Oklahomsitijas Thunder pāra uzvarētāju. Šajā ceturtdaļfināla sērijā ar 3-1 vadībā ir Thunder basketbolisti.

Nedaudz vēlāk svētdien vietu otrajā kārtā nodrošināja arī Klīvlendas Cavaliers vienība, kas viesos ar 100:98 (25:28, 28:24, 28:26, 19:20) pārspēja Detrotas Pistons, sērijā arīdzan triumfējot ar 4-0. Šajā spēlē uzvarētājiem 31 punktu guva Kairijs Irvings, bet 22 punkti un 11 atlēkušās Lebrona Džeimsa rēķinā.

Tikmēr Detroitai 24 punkti Markusam Morisam, bet 23 un 13 atlēkušās Tobiasam Harisam.

Vēl vienā spēlē Hjūstonā laukumā pēc potītes savainojuma atgriezās Goldensteitas Warriors līderis Stīvens Karijs, kurš nospēlēja 19 minūtes, līdz iedzīvojās likstā ar ceļgalu un laukumu bija spiests pamest. Tas gan netraucēja Warriors viesos realizēt 21 tālmetienu (NBA play-off rekords) un pārspēt Rockets ar 121:94 (29:29, 27:27, 41:20, 24:18), sērijā panākot 3-1.

Uzvarētājiem 23 punktus guva Klejs Tompsons, bet 22 Andrē Iguodalam. Savukārt Hjūstonai 19 punkti un 15 atlēkušās Dvaitam Hovardam, bet 18 punkti un 10 piespēles Džeimsam Hārdenam.

Visbeidzot Bostonas Celtics savā laukumā ar 104:95 (24:21, 22:27, 24:25, 22:19, 12:3) pagarinājumā pārspēja Atlantas Hawks, sērijā panākot neizšķirtu 2:2. Atlantu neglāba pat Pola Milsapa 45 gūtie punkti un 13 bumbas zem groziem. Tikmēr mājiniekiem 28 punktus guva Aizija Tomass, vēl 20 pievienoja Markuss Smārts.