Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

NBA finālu ar uzvaru viesos sāk Sanantonio Spurs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pirmajā finālspēlē uzvaru izcīnījusi Sanantonio "Spurs" komanda, izbraukuma mačā ar rezultātu 92:88 (23:24. 26:28, 20:20, 23:16) pieveicot pašreizējo čempionvienību Maiami "Heat" un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1:0.

Par "Spurs" panākumu pirmajā NBA finālspēlē lielākoties parūpējās francūzis Tonijs Pārkers, kurš mača noslēdzošajā ceturtdaļā guva desmit punktus, bet spēlē kopumā iemeta 21 punktu. Tāpat viņa kontā sešas rezultatīvas piespēles.

"Mēs neveicām korekcijas savā spēlē. Centāmies viņus apturēt, liekot veikt tālmetienus," pēc uzvarētā mača, kurā viņš uz laukuma pavadīja 39 minūtes, sacīja Pārkers.

Tāpat "Spurs" rindās ar 20 gūtiem punktiem un 14 izcīnītām atlēkušajām bumbām izcēlās centra spēlētājs, veterāns Tims Dankans.

Savukārt Maiami komandā desmito "tripple-double" savā karjerā izslēgšanas spēļu mačos guva līgas vērtīgākais spēlētājs Lebrons Džeimss. Viņa kontā 18 punkti, tikpat atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Otrs komandas līderis - Dveins Veids - maču aizvadīja ar traumētu ceļgalu, taču guva 17 punktus. Bet pa 13 punktiem pievienoja centra spēlētājs Kriss Bošs un snaiperis Rejs Alens.

Abu komandu nākamā tikšanās paredzēta svētdien Maiami laukumā.

Kā ziņots, pusfināla sērijās "Heat" komanda septiņās spēlēs uzvarēja Indiānas "Pacers" vienību, bet Spurs četros mačos bija pārāki pār Memfisas "Grizzlies" basketbolistiem. Sanantonio komandas pārliecinošais sniegums pusfinālā deva tās basketbolistiem iespēju deviņas dienas atpūsties pirms uzsākt cīņu finālā.