Rīgā +19 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

NBA: Klīvlenda uzvaras attālumā no pēdējo divu sezonu fināla atkārtojuma

Kairijam Ērvingam un Lebronam Džeimsam kopā gūstot 76 punktus, viņu pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempione Klīvlendas Cavaliers Austrumu konferences fināla ceturtajā spēlē savā laukumā ar 112:99 (19:29, 28:28, 40:23, 25:19) otrdien pārspēja Bostonas Celtics, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-1.

Līdz ar to Cavaliers basketbolistiem nepieciešama vairs tikai viena uzvara, lai jau trešo gadu pēc kārtas sasniegtu NBA finālu, kur viņus jau gaida principiālie pretinieki Goldensteitas Warriors.

Tiesa, spēles pirmais puslaiks Cavaliers komandai otrdien nemaz nebija tik sekmīgs, jo pirmajā un otrajā ceturtdaļā Celtics pārsvars pārsniedza desmit punktus. Mača otrajā daļā Klīvlendas vienība jau demonstrēja citu basketbolu, turklāt trešajā ceturksnī Ērvings pamanījās iemest 21 punktu.

Tieši Ērvings ar 42 punktiem kļuva par šī mača rezultatīvāko basketbolistu, kamēr 34 punktus pievienoja Džeimss. Savukārt Kevinam Lavam 17 punkti un 17 atlēkušās bumbas.

"Sākoties otrajam puslaikam, vēlējos būt agresīvs un vest komandu uz priekšu, tam veltot visus savus spēkus," izteicās Ērvings. "Saprotam, kāds ir mūsu mērķis un tas ir lielāks par mūsu pašu ego."

Celtics rindās tikmēr ar 19 punktiem izcēlās Eiverijs Bredlijs, kamēr Džejs Krovders pievienoja 18 punktus.

Jau ziņots, ka savainojuma dēļ šī sezona priekšlaicīgi beigusies Celtics līderim Aizijam Tomasam.

Šīs sērijas piektais mačs notiks ceturtdien Bostonā.

Tikmēr Warriors komanda Rietumu konferences finālā sērijā līdz četrām uzvarām pārliecinoši ar 4-0 pārspēja Dāvja Bertāna pārstāvēto Sanantonio Spurs.