Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Papildināta – ASK Rīga uzvar Tallinas Kalev, iespējams, Valtera atvadu spēlē

SEB Baltijas basketbola līgas spēlē piektdien ASK Rīga komanda sīvā cīņā uzvarēja Tallinas klubu Kalev/Cramo – 72:69. Ar deviņām uzvarām 13 spēlēs rīdzinieki BBL turnīra tabulā ieņem otro vietu.Šī, iespējams, bija Sanda Valtera pēdējā spēle ASK Rīga rindās. Viņš karjeru turpināšot Ukrainā, pēc neoficiālas informācijas, Južnijas Himik sastāvā.

Pats Valters pagaidām savu aizbraukšanu gan neapstiprina.Kluba ģenerāldirektors Visvaldis Klintsons stundu pēc ASK – Kalev spēles beigām Dienai pavēstīja, ka pats spēlētājs pagaidām noliedz savu aizbraukšanu un līgumu ne ar vienu citu komandu neesot parakstījis. Valtera aizbraukšanu noliedz arī kluba valdes loceklis Jānis Ķuzulis.Rīdzinieku pamatsastāvs (Mažutis, Valters, Vītols, Kalve, Grafs) līdz pirmās ceturtdaļas vidum bija panācis pirmo vērā ņemamo pārsvaru 13:7. Uzbrukuma līdera lomu šoreiz uzņēmās Ernests Kalve, kurš pirmajās piecās minūtēs vien guva septiņus punktus. Pirmā ceturtdaļa beidzās 20:16 ASK labā.Otrajā ceturtdaļā Igaunijas komanda starpību samazināja līdz minimumam (31:30), tomēr līdz lielajam pārtraukumam rīdzinieki vadības grožus nezaudēja.Veiksmīgs ASK Rīga basketbolistiem izrādījās trešās ceturtdaļas vidus posms, kurā Valters, Grafs un Helmanis kopējām pūlēm pārsvaru uzaudzēja līdz 59:48 un ceturtdaļu pabeidza ar 63:53. Tiesa, pirms spēles pēdējā posma pa četrām piezīmēm jau bija nopelnījuši Vītols un Kalve (ceturtās ceturtdaļas sākumā arī Helmanis).Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām rīdzinieku pārsvars atkal bija kļuvis slidens – 63:60. Kalev basketbolisti panāca arī 65:64, taču šajā kritiskajā brīdī divreiz aizsardzībā labi nospēlēja Kalve un trīspunktu metienu realizēja Vītols, kurš brīdi vēlāk arī trāpīja divus soda metienus.Pēc spēles ASK Rīga komandas galvenais treneris Donalds Kairis atzina, ka galvenais uzdevums bijis izturēt Kalev spiedienu uz groza apakšu. “Piezīmju nastas dēļ to nebija to viegli izdarīt. Tomēr galu galā spēlētājiem izdevās tikt galā ar šo uzdevumu, un laimīgi uzvarējām.”Savukārt Kalev/Cramo vadītājs Nenads Vučiničs pauda cerību, ka neveiksme Rīgā pēc septiņu uzvaru sērijas nebūs ietekmējusi viņa komandas sniegumu un tai izdosies nosargāt augsto pozīciju turnīra tabulā.