Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Papildināta – Visi četri Latvijas klubi cieš zaudējumus BBL spēlēs

SEB Baltijas basketbola līgas spēlēs zaudējumus sestdien piedzīvoja visi četri Latvijas klubi. Barons/LMT Rīgā piekāpās Viļņas Lietuvos rytas 68:79 (33:43), BK Ventspils – Tartu Rock 75:83 (30:37), ASK Rīga – Kauņas Žalgiris 70:81 (32:42), bet Valmiera – Tallinas Kalev/Cramo komandai 82:89 (35:45).Barons/LMT un Viļņas Lietuvos rytas spēlē rīdziniekiem izdevās labs spēles sākums (7:2).

Turpmāk gan tik gludi vairs negāja, un otrās ceturtdaļas vidū meistarīgie viesi panāca 35:19 pārsvaru. Puslaika nogale mazliet veiksmīgāka gan izdevās baroniem, kuri aizvadīja pirmo spēli bez Demetriusa Aleksandera.Pēc lielā pārtraukuma Lietuvos rytas pārsvars vienubrīd pietuvojās 20 punktiem (43:60). Veiksmīgi aizvadīta ceturtās ceturtdaļas vidusdaļa rīdziniekiem ļāva panākt cerīgo 61:67. Taču Viļņas komanda atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas, aiztaupot drāmu galotnē. Spēles beigās savainojumu guva Armands Šķēle.Ventspilniekus mača sākumā pret Igaunijas čempioniem Tartu Rock pievīla katastrofāla metienu precizitāte. Pirmajā ceturtdaļā laukuma saimnieki realizēja tikai vienu metienu no 11, ļaujot pretiniekiem iegūt solīdu pārsvaru. Puslaika otrajā pusē situācija uzbrukumā nedaudz uzlabojās, un 14 punktu deficītu (13:27) līdz lielajam pārtraukumam izdevās sadeldēt uz pusi.Otrajā puslaikā abas komandas darbojās mainīgām sekmēm, pieļaujot diezgan daudz kļūdu un izdarot daudz noteikumu pārkāpumu. Trešās ceturtdaļas beigās ventspilnieki pievilka līdz 53:57, bet ceturto viesi sāka ar 11 punktiem pēc kārtas, dodot izšķirošo triecienu mājinieku cerībām.ASK Rīga izbraukuma spēlē pret Žalgiri nonāca iedzinējos jau ar pirmajām minūtēm, taču tālāk par 8 – 10 punktiem Kauņas komandai ilgstoši atrauties neļāva. Trešajā ceturtdaļā Žalgiris tomēr starpību ātri palielināja līdz 19 punktiem (57:38), spēles pēdējo posmu pārvēršot formalitātē – otrā puslaika lielāko daļu Kauņas klubs saglabāja 10 – 12 punktu pārsvaru.Tallinā valmierieši pirmā puslaika lielāko daļu turējās aptuveni desmit punktu attālumā. Taču trešajā ceturtdaļā Kalev/Cramo guva 13 punktus pēc kārtas, sasniedzot +22 (63:41). Ceturto ceturtdaļu Valmieras basketbolisti sāka ar izrāvienu 15:4 un panāca 68:75, tomēr iespēt ko vairāk Kalev viņiem neļāva.