Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

papildināta - Latvijas basketbolistes zaudē Lietuvai un Eiropas čempionātā finišē astotajā vietā

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība sestdien Polijas pilsētā Lodzā Eiropas čempionāta spēlē par septīto vietu ar 56:75 (18:34) piekāpās Lietuvas izlasei un noslēguma kopvērtējumā ieņēma astoto vietu. Visā čempionātā Latvijas basketbolistes izcīnīja trīs uzvaras un piedzīvoja sešus zaudējumus.

Baško un Dikeulaks atvadās no Latvijas basketbola valstsvienības

No sportiskā viedokļa ne īpaši svarīgās, taču principiālās cīņas sākums krietni veiksmīgāks izdevās lietuvietēm, kuras pēc nospēlētām trīsarpus minūtēm izvirzījās vadībā 8:2. Pirmās ceturtdaļas vidū uz brīdi atmodās latviešu uzbrukums un vēl vairāk palielināt starpību pretiniecēm vairs netika ļauts, taču arī būtiski samazināt to neizdevās.

Problēmas ar Lietuvas izlases aizsardzības apspēlēšanu turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, un, lai arī uzbrukumā sevišķi “nespīdēja” arī lietuvietes, pēc nospēlētām 15 minūtēm, kaimiņvalsts spēlētāju pārsvars pārsniedza 10 punktus (14:26).

Vēl pirmajā puslaikā Georgs Dikeulaks bija devis iespēju laukumā sevi parādīt visām 12 basketbolistēm. Pārtraukumā ejot, mīnus 16.

Otrā puslaika sākumā Latvijas valstsvienība krietni azartiskāk sāka darboties aizsardzībā, un pēc sešiem punktiem ātrajos uzbrukumos pēc kārtas starpība saruka līdz 28:37, taču Lietuvas basketbolistēm izdevās atgūties un kādu brīdi saglabāt 10 – 12 punktu pārsvaru.

Trešās ceturtdaļas beigās bija arī pavisam cerīgais 38:44 rezultāts, tomēr arī šoreiz pretinieces ofensīvu attīstīt neļāva, realizējot vairākus metienus no tālas un pustālas distances. Ceturtās ceturtdaļas vidū izredzes atspēlēties latvietēm jau bija zudušas.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem Rīgā mājinieces ierindojās septītajā vietā, bet lietuvietes ieņēma 11.vietu.

Spēlē par piekto vietu Horvātijas izlase ar 73:59 uzvarēja Melnkalnes valstsvienību un izcīnīja pēdējo ceļazīmi uz Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Fināls Krievija – Turcija un spēle par trešo vietu Čehija – Francija notiks svētdien.