Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Porziņģim 24 punkti, Knicks pēc cerīga sākuma zaudē Jūtā

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien guva 24 punktus NBA regulārā turnīra spēlē, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks komanda viesos piedzīvoja zaudējumu Jūtas Jazz komandai - 101:108.

Spēles pirmajā daļā ievērojami pārāki bija viesi, kuri neļāva Jazz tikt pie vadības, vienubrīd esot priekšā pat ar 13 punktu pārsvaru. Tiesa, tālāk Knicks atrauties nespēja, bet trešās ceturtdaļas otrajā pusē Jūta pirmo reizi spēlē tika priekšā. Līdz pat ceturtās ceturtdaļas vidum abas komandas šķīra vien daži punkti, bet tad īsā brīdī Jūta guva deviņus bezatbildes punktus, izšķirot spēles likteni. Lai gan 23 sekundes pirms beigām Ņujorka vēl pietuvojās līdz 101:107, atlikušajā laikā izglābties vairs nebija iespējams, komandai piedzīvojot 44.zaudējumu sezonas 71 spēlē un trešo pēc kārtas.

Porziņģis 31 laukumā pavadītajā minūtē realizēja astoņus no 17 metieniem no spēles, tostarp trīs no septiņiem trīspunktniekiem. Tāpat latvieša rēķinā precīzi pieci no sešiem soda metieniem, septiņas atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle un viens bloks. Viņš nopelnīja piecas personīgās piezīmes, bet laikā, kad laukumā atradās Porziņģis, Ņujorka ielaida par sešiem punktiem vairāk kā guva paši.

Vēl Ņujorkai ar 17 punktiem atzīmējās Deriks Rouzs, bet 16 vienības līderim Karmelo Entonijam.

Tikmēr Jūtai lielisku spēli aizvadīja Rudijs Gobērs, kurš 35 punktiem pievienoja arī 13 atlēkušās, bet 19 punkti un astoņas atlēkušās Gordonam Hejvordam.

Knicks ar 27 uzvarām 71 spēlē Austrumos ieņem 12.vietu, reāli vairs nepretendējot uz dalību izslēgšanas turnīrā. Nākošo spēli komanda aizvadīs ceturtdien, kad viesosies Portlendā, bet sestdien Sanantonio priekšā spēle ar Dāvja Bertāna pārstāvēto Spurs.

Jazz tikmēr ar 44 uzvarām ieņem ceturto vietu spēcīgajā Rietumu konferencē.