Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rondo gūtie 44 punkti neglābj Celtics no otrā zaudējuma NBA Austrumu finālā

Par spīti saspēles vadītāja Reidžona Rondo gūtajiem 44 punktiem, Bostonas Celtics basketbolistiem trešdien neizdevās uzvarēt arī otrajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences finālspēlē. Šajā spēlē ar 115:111 papildlaikā pārāki izrādījās Maiami Heat, kuru labā 34 punkti Lebronam Džeimsam.

Otrā puslaika sākumā Celtics bija vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, tomēr Heat basketbolisti prata atspēlēties un ceturtās ceturtdaļas sākumā jau mājiniekiem bija septiņu punktu pārsvars - 84:77. Turpinājumā Celtics veica izrāvienu 17:5 un iekrāja piecu punktu pārsvaru, taču arī šoreiz Heat atspēlējās un pārņēma vadību.

Nosargāt vadību līdz mača beigām Heat komandai gan neizdevās, jo 34 sekundes pirms pamatlaika beigām pieredzējušais Celtics vienības aizsargs Rejs Alens realizēja tālmetienu un panāca neizšķirtu 99:99, kas nozīmēja, ka spēlei jāturpinās pagarinājumā.

Papildlaikā nedaudz sekmīgāk nospēlēja Heat basketbolisti, kuriem izdevās salauzt pretinieku pretestību un izcīnīt uzvaru – 115:111.

Rondo laukumā pavadīja 53 minūtes, realizējot 16 no 24 metieniem, tostarp abus izpildītos tālmetienus, kopā gūstot 44 punktus. Tāpat viņš savai komandai šajā mačā palīdzēja arī ar desmit rezultatīvām piespēlēm un astoņām atlēkušajām bumbām.Zīmīgi, ka pagarinājumā Rondo guva visus 12 punktus Celtics komandas labā.

Vēl Bostonas kluba rindās 21 punktu guva Pols Pīrss, bet Kevins Gārnets izcēlās ar 18 punktiem.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 34 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām bija šīs sezonas vērtīgākais spēlētājs Lebrons Džeimss, bet 23 punktus iekrāja Dveins Veids.

Sērijā līdz četrām uzvarām Heat izvirzījās vadībā ar 2-0. Nākamās divas spēles notiks Bostonā.

Tikmēr Rietumu konferences finālsērijā pašlaik Sanantonio Spurs ar rezultātu 2-0 uzvar Oklahomasitijas Thunder vienību.