Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Saimnieki vietu neatdod

Seši punkti nav neatspēlējama starpība, tomēr Baronam/LMT būs jāsasprindzina visi spēki, lai pēc zaudējuma SEB Baltijas līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Šauļos (84:90) nākamsestdien Rīgā revanšētos ar nepieciešamo rezultāta starpību. Uzvarētāji divu spēļu summā pusfinālā 25.aprīlī tiksies ar Viļņas Lietuvos rytas.

Spēles gaita: 9:2 (4.minūtē), 15:18 (8.), 21:29 (11.), 33:33 (14.), 37:36 (16.), 41:46 (18.), 55:63 (27.), 71:75 (34.), 72:82 (37.), 83:84 (39.), 84:90

No pirmajām minūtēm rīdzinieki centās ātri spēlēt uzbrukumā. Diemžēl pēc pirmajām veiksmēm (9:2) ātrums brīžiem sāka kļūt par steigu un metēju pārlieko straujumu apliecināja vairākkārtēja bumbas izgriešanās no mājinieku groza. Ar BC Šiauliai notika otrādi — tikuši galā ar pirmo minūšu satraukumu, lietuvieši sāka aktīvi testēt rīdzinieku aizsardzību, te vienā, te citā vietā atrodot vājos punktus. Mājinieku varenību pie groziem būtiski pastiprinājis pieredzējušais Virgīnijs Praškēvičs, grozā precīzi gūlās trīspunktnieki (puslaikā 6/11) un, ar pirmās ceturtdaļas vidu BC Šiauliai turējās pussolīti priekšā.

Otrajā puslaikā mājinieku rezultativitāti apslāpēja Barona/LMT zonas aizsardzība, taču pie pretinieku groza rīdzinieku darbība kļuva pārlieku statiska un iepriekš paredzama. Ceturtās ceturtdaļas vidū vienubrīd pazibēja nopietnas nepatikšanas (72:82). Tad mājinieku pašapmierinātības brīdī gandrīz izdevās izglābties (83:84), tomēr pēdējās minūtēs pieļautajām kļūdām un neiemestajiem sodiem (Šķēle 0/2, Vaikulis 1/2) īstā cena noskaidrosies tikai Rīgas mačā.

Barona/LMT galvenais treneris Kārlis Muižnieks pēc mača bija netipiski nediplomātisks, atzīdams, ka gaidītajā līmenī nospēlējuši tikai divi — Aleksanders un Šķēle. "Pietrūka agresivitātes, un to parāda atlēkušo bumbu attiecība. Rīgā būs smaga cīņa." Pēdējai tēzei piekrita arī BC Šiauliai vadītājs Roberts Giedraitis: "Varbūt psiholoģiski neliels pārsvars ir mums, taču rezultāts ir ļoti slidens. Domāsim, kā labāk apturēt Šķēli."