Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Sāpīgi zaudējumi BBL spēlēs Valmierā un Šauļos

Aukstasinības un meistarības stabilitātes deficīts Latvijas komandām sagādājis sāpīgus zaudējumus SEB Baltijas līgas spēlēs. Valmiera savā laukumā ar 74:78 piekāpās Tartu Rock, bet BK Ventspils ar tādu pašu rezultātu zaudēja izbraukumā Šauļos. BBL turnīrā pozitīva bilance palikusi tikai ASK Rīga.

Valmierieši pēc smagā zaudējuma mačā ar Kalev (63:86) Igaunijas čempionus sagaidīja kareivīgā noskaņojumā. Tomēr Rock pieredzējušie vīri gandrīz visu spēles laiku turējās pussolīti priekšā konkurentiem un galu galā papildināja Latvijas komandu "skalpu" kolekciju arī ar Valmieras trofeju (iepriekš uzveiktas abas Rīgas komandas). Valmierieši krietni veiksmīgāk uzbrukuši no tālienes (12/29 pret 6/14), toties Rock efektīvāk uzbrucis no divpunktu distances (11/36 pret 22/45) Sezonas sākumā ar labu sniegumu un vairākām negaidītām uzvarām pārsteigušajai BK Ventspils komandai tagad tikai sākas īstie pārbaudījumi. No pieredzes zināms, ka tieši jaunajiem basketbolistiem mēdz būt lielas atšķirības starp sniegumu savā laukumā un izbraukuma spēlēs. Turklāt ventspilnieku subjektīvās problēmas vēl papildinājušas arī objektīvas grūtības — savainojumu dēļ līdz decembrim no ierindas izgājuši spēka uzbrucēji Pāvels Veselovs un Georgioss Ciakoss. Pārbaudi Šauļos ventspilnieki aizvadīja kā pa viļņiem. Neveiksmīgajam sākumam (10:19 — 8.minūtē), sekoja cerīgs turpinājums (31:30 — 16.), ko atkal nomainīja neprecizitātes (31:39). Otrajā puslaikā tik krasas rezultāta svārstības vairs nenotika, tomēr pēc 73:67 (35.minūtē) BK Ventspils nespēja aizlauztos pretiniekus salauzt līdz galam. Sešās pēdējās minūtes Šauļu komandas grozs no spēles palika neieņemts un reālās uzvaras vietā iznāca sāpīga neveiksme. Arī Šauļos Latvijas komanda aktīvāk un veiksmīgāk uzbrukusi no trīspunktu distances (mājiniekiem 5/14, viesiem 11/32), turklāt, par spīti kadru problēmām, ventspilnieki uzvarējuši cīņā pie groziem (39:31). Toties mājinieki biežāk stājušies uz sodu līnijas (15/25 pret 9/12).