Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

SEB BBL bronzas medaļas - ASK Rīgai

ASK Rīga basketbolisti sestdien izcīnīja bronzas godalgas SEB Baltijas basketbola līgā, spēlē par trešo vietu ar 96:82 pieveicot Baronu/LMT.

Barons/LMT galvenais treneris Kārlis Muižnieks centās pēc iespējas biežāk mainīt sastāvu un daudz deva spēlēt arī tālākiem rezervistiem. Tas palīdzēja Barons/LMT komandai uzturēt augstu spēles tempu un sasniegt ļoti labu precizitāti metienos (divpunktu metieni - 67%, trīspunktu metieni - 60%). Turklāt Baronam/LMT ir izdevīgi arī ļoti smalkā tiesāšana, jo tiesneši fiksē faktiski katru kontaktu un tas apgrūtina ASK Rīgas darbību aizsardzībā, kas tradicionāli spēlē uz noteikumu pārkāpuma.

Desmit punkti ir pietiekami liels pārsvars. Tomēr Barons/LMT uzvara šobrīd nav neapšaubāma, jo maz ticams, ka pie līdzšinējās slodzes komanda spēs uzbrukt ar tik pat augstu precizitāti. Ja ASK Rīga izdosies paātrināt spēli un saglabāt ciešu aizsardzību, taču izvairoties no liekiem pārkāpumiem, tad lūzums ir ļoti iespējams.

Otrajā puslaikā nepārsteidza lūzums ASK Rīga labā, jo agri vai vēlu Baronam/LMT bija jāzaudē pirmajā puslaikā demonstrētā fantastiskā precizitāte metienos. Starp citu, līdz otrā puslaika pēdējām sekundēm Barons/LMT punktus guva tikai ar tālmetieniem un soda metieniem.

Toties pārsteidza ASK Rīga sastāvs, kas pavērsa spēles gaitu pretējā virzienā - ļoti svarīga loma bija Mažutim un Bertānam, kuri lieliski nospēlēja gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Rezervistu soliņa garums un emocijas bija tie argumenti, kas izšķīra uzvaras likteni ASK Rīga labā.