Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Spēcīgās Himki un Montepaschi komandas nespēj iekļūt ULEB Eirolīgas turnīra ceturtdaļfinālā

Krievijas basketbola komanda Maskavas apgabala Himki un Itālijas klubs Sjēnas Montepaschi ceturtdien piedzīvoja zaudējumus ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā otrā posma - Top16 turnīra - pēdējās kārtas mačos un neiekļuva sacensību astotdaļfinālā.
Krievijas komanda Himki, kuru trenē bijušais Latvijas čempionvienības VEF Rīga vadītājs Rims Kurtinaitis, ar rezultātu 70:79 (20:22, 18:23, 19:15, 13:19) izbraukumā zaudēja Grieķijas vienībai Pireju Olympiacos.

Himki no zaudējuma neglāba arī amerikāņu viesspēlētāja Džeimsa Augustīna 19 gūtie punkti.

Tāpat neveiksmi piedzīvoja arī Itālijas čempionvienība Montepaschi, kas ar 64:76 (11:15, 16:24, 15:18, 22:19) izbraukumā atzina spāņu kluba Vitorijas Caja Laboral pārākumu.

Līdz ar to Top 16 posma F apakšgrupas kopvērtējumā Himki komanda ar septiņām uzvarām 14 mačos ierindojās piektajā vietā, bet Montepaschi izcīnīja sesto pozīciju ar tādu pašu bilanci. Apakšgrupā triumfēja Spānijas komanda Barcelona, kas 14 spēlēs piedzīvoja tikai vienu zaudējumu. Vēl no šīs apakšgrupas ceturtdaļfinālā iekļuva arī Olympiacos, Caja Laboral un Izraēlas klubs Telavivas Maccabi Electra

Savukārt E apakšgrupā triumfēja Krievijas komanda Maskavas CSKA, kas izcīnīja 11 uzvaras 14 spēlēs, pārliecinoši iekļūstot labāko astoņniekā. Vēl to paveica arī Spānijas komanda Madrides Real, Turcijas klubs Stambulas Anadolu Efes un Grieķijas vienība Atēnu Panathinaikos

Savukārt ceturtdaļfinālā nespēja iekļūt finansiālajās grūtībās nonākusī Lietuvas komanda Kauņas Žalgiris, kas ar sešām uzvarām 14 cīņās palika sestajā vietā astoņu komandu konkurencē.

Sacensību ceturtdaļfināla dueļos savā starpā tiksies CSKA un Caja Laboral, Olympiacos un Anadolu Efes, Barcelona un Panathinaikos, kā arī Real un Maccabi Electra

Ceturtdaļfināla cīņas ritēs no 9. līdz 25.aprīlim, bet Final Four sasniegs katra pāra uzvarētājs divu maču summā.