Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

TTT Rīga basketbolistes pieveic SK Cēsis

Sestdien Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) čempionāta centrālajā spēlē TTT Rīga savā laukumā ar 68:58 (40:26) pārspēja SK Cēsis vienību.

Spēles pirmajā ceturtdaļā ar aizsardzības sistēmu maiņu, tajā skaitā ļoti aktīvu zonas aizsardzību, Cēsis veiksmīgi apturēja TTT Rīga uzbrukumus. Rīdzinieces centās darboties pārāk individuāli, metieni bija neprecīzi un rezultāts no pirmās minūtes auga viešņu labā. Tomēr Cēsu komandas pārsvars bija neliels.

Tikai pēc mazā pārtraukuma iespēlējās TTT Rīga līderes. Lielākoties izmantojot augstāku individuālo meistarību, rīdzinieces pārņēma iniciatīvu un otrajā ceturtdaļā guva rekordlielu punktu ražu (34 punkti). Savukārt Cēsu komandas spēlē iezīmējās problemātiskās pozīcijas - ne tuvu labākajā formā ir amerikāņu spēka uzbrucējas Kroketa un Simondsa.

Otrajā puslaikā Cēsu komandas pamatpiecinieks ar zonas aizsardzību sagādāja lielas problēmas TTT Rīga uzbrukumam un puslaika vidū atjaunojās intriga. Divas reizes cēsinieces nonāca tikai viena precīza metiena attālumā, tomēr galu galā izpaudās TTT Rīga mazliet plašākā līdzvērtīgu spēlētāju sastāva priekšrocības. Trīs cēsinieces visu otro puslaiku aizvadīja bez maiņas (Tāre, Dreimane, Dižona) un atsevišķās epizodēs nogurums tomēr atņēma precizitāti metienos. Tieši lielāka precizitāte metienos (divpunktu metienos 20/38 pret 13/39) nodrošināja TTT Rīga komandai uzvaru Latvijas čempionāta favorītu pirmajā spēlē.

Gintars Kručkausks, SK Cēsis galvenais treneris: Spēle bija laba. Tā gan bija ļoti nervoza, tādēļ vairāk paļāvos uz pieredzējušajām spēlētājām. Diemžēl pietrūka Babkinas, kurai divas dienas bija paaugstināta temperatūra un kura tādēļ nevarēja parādīt labāko sniegumu. Pietrūka mazliet iespējas rotēt centra spēlētājas. Pēc veiksmīgā sākuma otrajā ceturtdaļā pieļāvām atslābumu, kas īpaši izpaudās aizsardzībā un galu galā izšķīra spēles likteni. Tomēr šādas spēles krāšņo Latvijas čempionātu. Jo vairāk tādas būs, jo ātrāk augs spēlētāju meistarība.

Ainārs Čukste, TTT Rīga galvenais treneris: Mūsu sniegums joprojām ir nestabils. Brīžiem pietrūkst spēles disciplīnas un agresivitātes. Pārāk lēni iešūpojāmies kārtīgai cīņai. Diemžēl pietrūkst īstas līderes. Epizodiski veiksmīgi spēlēja Karsone, taču viņai lielas problēmas radīja pretinieču aizsardzība. Arī centri pret aizsardzības zonu darbojās nepietiekami agresīvi. Tomēr labi, ka parādījām raksturu un spēles grūtākajos brīžos izturējām un nosargājām uzvaru.