Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Valmierai un Liepājas Lauvām uzvaras LBL čempionātā

Vienpadsmito uzvaru Latvijas Basketbola līgas čempionātā guvuši Valmieras basketbolisti, kuri savā laukumā ar 87:54 pieveica Ķeizarmežu, bet Liepājas Lauvas dramatiskā cīņas galotnē ar 83:82 pārspēja ASK/Bukus, informē sacensību organizatori.Pirmajās minūtēs Valmierā nedaudz pārliecinošāki bija Ķeizarmeža basketbolisti, taču laukuma saimnieki, ieguvuši pārsvaru, vairs neatskatījās, jau pirmajā periodā iegūstot ievērojamu pārsvaru, kuru līdz mača beigām nostiprināja.

Rezultatīvākie Valmieras kluba sastāvā bija leģionāri Aivens Eliots un Ronalds Klarks, kuri guva pa 12 punktiem. 11 punkti Ingus Bankevica un Agņa Čavara rēķinā.Liepājas Lauvas savā laukumā spēles pirmajā periodā ieguva nelielu pārsvaru, taču Gulbenes klubs, kurš visu spēli aizvadīja ar sešiem spēlētājiem, otrajā ceturtdaļā izlīdzināja mača ritējumu. Liepājniekiem pēc tam vēlreiz izdevās izveidot atrāvienu, taču izšķirošajā periodā viesi atkal pārņēma vadību, taču uzvaru nenoturēja. Liepājniekiem uzvaru nodrošināja divi Vaira Pusaudža rezultatīvie metieni mača pašās beigās.ASK/Buku sastāvā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija nesenais liepājnieks Salvis Mētra, bet rezultatīvākie Lauvu rindās bija Raimonds Vaikulis un Artūrs Štālbergs, kuri guva attiecīgi 22 un 20 punktus.Valmiera ar 11 uzvarām 17 spēlēs LBL turnīra tabulā saglabā ceturto vietu. Liepājas Lauvas (10-7) ir piektajā pozīcijā, ASK/Buki (4-11) ir astotie, bet Ķeizarmežs (2-14) atrodas pēdējā vietā deviņu klubu konkurencē.