Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

VEF Rīga basketbolisti ceturtajā ceturtdaļā nodrošina uzvaru pār Kauņas Žalgiri

Pirmo uzvaru kopš komandas atjaunošanas pār Eirolīgā spēlējošo Lietuvas superklubu Kauņas Žalgiris pirmdien izcīnījuši VEF Rīga basketbolisti. Arēnā Rīga laukuma saimnieki izcīnīja uzvaru VTB Vienotās līgas A apakšgrupas spēlē - 88:79 (41:41). Šajā turnīrā vefieši guvuši divus panākumus līdzšinējās četrās cīņās.
Pirmā ceturtdaļa pagāja abpusēji neprecīziem metieniem un kļūdām bagātā spēlē. Pirmajās sešās minūtēs sāncenši spēja gūt tikai pa sešiem punktiem, un diezgan ātri abu komandu treneriem uzbrukuma līderus nācās meklēt uz rezervistu soliņa. Bertāna veiksmīgā iesaistīšanās spēlē un dažas sekmīgas epizodes aizsardzībā pirmo ceturtdaļu savā labā ļāva pabeigt rīdziniekiem - 20:15.

Valtera precīzais trīspunktnieks otrās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieku pārsvaru palielināja līdz plus astoņi, taču vēl perioda vidū serbu speciālista Aleksandara Trifunoviča vadītā Kauņas komanda uzlaboja spēli aizsardzībā un diezgan ātri panāca izlīdzinājumu (31:31). Līdz pārtraukumam līdzīgajā cīņā vairākkārt notika vadības maiņa.

Pēc pārtraukuma laukumā turpinājās azartiska un acij tīkama cīņa, kurā sāncenši nevilcinājās pie pirmās izdevības veidot ātros pretuzbrukumus. Otrā puslaika sākumā VEF Rīga basketbolistiem izdevās neliels spurts, kas uz brīdi ļāva atjaunot septiņu punktu pārsvaru (51:44). Taču jau pēc dažām minūtēm vefieši atkal bija mīnusos - 54:57. Turklāt ar piecām piezīmēm mačs bija beidzies K.Bērziņam.

Pēc vairākām teicamām epizodēm abās laukuma pusēs Kērtisa Miledža izpildījumā (pārķertas piespēles, trīspunktu gājieni) rīdzinieki ceturtās ceturtdaļas sākumā ne tikai atguva vadību, bet arī panāca 71:63. Viņa individuāli iespētais pacēla spārnos partnerus, un divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām pirmo reizi mačā rezultāta starpība sasniedza 14 punktus (84:70).

Ļoti ātri Žalgira basketbolisti starpību sadeldēja uz pusi, taču izskaņā, pacietīgi spēlējot uzbrukumā un precīzi realizējot soda metienus, rīdzinieki nosargāja uzvaru principiālajā spēlē.

Miledžs VEF Rīga labā guva 20 un Bertāns 18 punktus.

Situācija A grupā: Himki 4-0, Uniks 3-1, VEF Rīga 2-2, Budiveļņik 2-2, Krasnije kriļja 2-2, Žalgiris 2-3, Astana 1-2, Kalev 1-3, Ņižņij Novgorod 1-3. Pēc divu apļu turnīra, kas ritēs līdz 7.martam, četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.

VEF Rīga basketbolisti nākamo Vienotās līgas spēli aizvadīs sestdien viesos pret Krievijas klubu Ņižņij Novgorod.