Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

VEF Rīga basketbolisti zaudē VTB Vienotās līgas pirmajā spēlē

VEF Rīga basketbolisti piedzīvojuši zaudējumu, debitējot VTB Vienotās basketbola līgas turnīrā. Trešdien Arēnā Rīga rīdzinieki ar 72:76 (34:43) galotnē piekāpās Krievijas pagājušās sezonas trešajam spēcīgākajam klubam Kazaņas Unics.VEF Rīga nākamā spēle VBL turnīrā paredzēta 1.novembrī izbraukumā pret Maskavas apgabala Himki.

Spēli rīdzinieki sāka ļoti nervozi, uzbrukumus pabeidzot ar sasteigtiem un ļoti neprecīziem metieniem. Tikai trešās minūtes beigās vefieši guva pirmos punktus – Unics kontā tobrīd bija jau astoņi. Tiesa, arī viesi, kuriem pietrūcis laika savstarpējās sapratnes atrašanai, nekādus brīnumus laukumā nedarīja. Drīz vien laukuma saimniekiem spēli izdevās izlīdzināt, un starpība kādu brīdi turējās aptuveni piecu punktu robežās, bet ceturtdaļas beigās ar uzbrukuma līdera Mažeikas un Labucka pūlēm VEF Rīga jau izvirzījās vadībā (19:16).Perioda beigas gan veiksmīgāk nospēlēja viesi – 21:23.Otrās ceturtdaļas sākums aizritēja pēc līdzīga scenārija. Pirmās minūtes piederēja Unics basketbolistiem (21:29), taču tad vefieši viņu izrāvienu apturēja. Tiesa, šoreiz būtiski pietuvoties rezultātā gan nespēja. Pamazām sāka izpausties individuāli meistarīgāko sāncenšu pārākums, īpaši cīņā pie groziem, bet mājiniekus pievīla metienu precizitāte. Divas minūtes līdz puslaika beigām Unics pārsvars pirmo reizi pārsniedza 10 punktu atzīmi – 28:40.Otrā puslaika sākumā ar zonas aizsardzības un uzlabotas precizitātes palīdzību vefieši izdevās rezultātu padarīt cerīgāku (48:51). Tomēr perioda beigās laukuma saimnieki mazliet sasteidza uzbrukumus un ļāva sāncenšiem pārsvaru palielināt.Savu ofensīvu Unics basketbolisti turpināja arī pēc īsā pārtraukuma – 52:63. Taču arī šis vēl nebija izšķirošais brīdis spēlē. Vairākas reizes VEF sodīja pretiniekus par paviršībām uzbrukumā un ar pāris precīziem tālmetieniem starpību atkal samazināja līdz minimumam – 62:63 piecas minūtes līdz pamatlaika beigām.Divarpus minūtes līdz beigām rīdzinieki pat panāca vadību 70:69, viņiem arī bija iespējas starpību palielināt – diemžēl tās palika neizmantotas. Marko Popoviča pieci gūtie punkti pēc kārtas palīdzēja Kazaņas komandai atgūt vadību un nosargāt uzvaru turnīra pirmajā spēlē.VBL A grupā VEF Rīga komandas pretinieki vēl būs Maskavas apgabala Himki un Ukrainas Doņeck, kuri savstarpējo spēli aizvadīs ceturtdien. Pēc divu apļu izspēles divas spēcīgākās vienības kvalificēsies janvāra beigās paredzētajam finālturnīram.