Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

VEF Rīga pēdējā sekundē izcīna uzvaru VTB Vienotās līgas pirmajā spēlē

VTB Vienotās līgas jaunajā sezonā ar grūtu uzvaru debitējuši VEF Rīga kluba basketbolisti, kuri ceturtdien viesos dramatiskā galotnē ar 70:69 (38:33) pārspēja Tallinas Kalev komandu. Nākamā spēle rīdziniekiem šajā turnīrā paredzēta 16.oktobrī savā laukumā pret Gdiņas Asseco Prokom.Pērngada turnīrā nevienu uzvaru neizcīnījušo klubu divcīņā rīdzinieki pusotru minūti līdz pirmās ceturtdaļas beigām bija iekrājuši 19:13 pārsvaru, taču līdz pirmajam pārtraukumam pamanījās zaudēt septiņus punktus pēc kārtas.

Otrā perioda sākumā Rima Kurtinaiša trenētie viesi uzlaboja spēli aizsardzībā, atkal atguva vadību un pieaudzēja starpību līdz 36:28.Diezgan nestabili un mazrezultatīvi abas komandas turpināja spēlēt arī otrajā puslaikā. Labu brīdi VEF pārsvars svārstījās starp diviem un sešiem punktiem, līdz trešās un ceturtās ceturtdaļas mijā Kalev nospēlēja 12:0 un pēc ilgāka pārtraukuma izvirzījās vadībā (58:49).Ceturtajā ceturtdaļā piemigušais vefiešu uzbrukums pamodās, izšķirošajos brīžos aktīvāka kļuva arī darbība aizsardzībā un pusotru minūti līdz pamatlaika beigām atkal izdevās atgūt vadību (68:67). 2,2 sekundes līdz beigām Tallinas komanda atguva vadību, taču pēc minūtes pārtraukuma Kristaps Janičenoks līdz ar finālsirēnu realizēja pustālo metienu un izcīnīja uzvaru viesiem.Rezultatīvākie viesu rindās bija leģionāri Dereks Viljamss (16 punkti) un Artjoms Parahovskis (10 p.).Piektdien Tallinā vefiešiem paredzēta Baltijas Basketbola līgas spēle pret otru Igaunijas galvaspilsētas komandu TTU/Kalev.VTB līgas A grupas pirmajās spēlē Somijas klubs Espo Honka savā laukumā zaudēja Dņepropetrovskas Dnipro 73:81, bet Maskavas CSKA pārliecinoši pieveica Viļņas Lietuvos rytas 80:61.