Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

VEF Rīga un Liepājas lauvas gūst uzvaras LBL čempionāta spēlēs

VEF Rīga un Liepājas lauvas klubu basketbolisti izcīnījuši uzvaras Latvijas Basketbola līgas trešdienas spēlēs. Rīdzinieki viesos ar 92:70 (48:32) pieveica BK Zemgale vienību, bet Liepājas lauvas ar 69:67 (33:35) pārspēja BK Valmiera basketbolistus un izvirzījās turnīra tabulas otrajā vietā.Jelgavnieki savā laukumā iesāka apņēmīgi, pirmās ceturtdaļas beigās panāca 26:14 un vēl otrās sākumā bija pārliecinošā vadībā 29:19.

Taču nākamajās septiņās minūtēs punktus guva tikai rīdzinieki (13 p.Tailera Keina kontā) – 46:29.Trešās ceturtdaļas vidū laukuma saimniekiem starpību vēl izdevās samazināt līdz 46:56, taču turpinājumā VEF Rīga basketbolisti pārliecinoši kontrolēja spēli.Krietni sīvāk aizritēja spēle Liepājā, kur sacentās pretendenti uz otro vietu turnīra tabulā un automātisko ceļazīmi uz pusfinālu.Pēc veiksmīga 13:3 spurta otrajā ceturtdaļā valmieriešiem izdevās panākt lielāko starpību spēlē (35:28), taču diezgan ātri mājinieki atspēlējās, un intriga saglabājās līdz pašai izskaņai. Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Liepājas lauvas izvirzījās vadībā un minimālo pārsvaru nosargāja līdz finālsirēnai.Situācija LBL turnīrā: BK Ventspils 17-4, Liepājas lauvas 17-9, BK Valmiera 16-9, Barons/O!Karte 16-9, VEF Rīga 15-9, BK Zemgale 8-15, BA Turība 5-20, LU 4-23.