Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

VEF Rīga VTB Vienotās līgas turnīrā zaudē Kazaņas Uniks basketbolistiem

VEF Rīga basketbolisti piedzīvojuši otro zaudējumu līdzšinējās trijās VTB Vienotās līgas spēlēs. Svētdien Arēnā Rīga vefieši ar 85:99 (40:48) piekāpās spēcīgajam Krievijas klubam Kazaņas Uniks. Nākamā spēle rīdziniekiem paredzēta 7.novembrī savā laukumā pret Kauņas Žalgiri.
Šosezon Eirolīgā spēlējošais Kazaņas klubs, kas ir arī pašreizējais ULEB Eiropas kausa ieguvējs, jau ar pirmajām minūtēm uzņēmās vadību, taču nekaur tālu atrauties viņiem neļāva Simsa rezultativitāte. Astotajā minūtē pēc amerikāņa Vilkinsona trešā trīspunktu metiena starpība sasniedza astoņus punktus (13:21), taču jau brīdi vēlāk, kad sekmīgi spēlē iesaistījās Bertāns, bija vairs tikai mīnus viens (24:25).

Otrā ceturtdaļa sākās ar Valtera precīzo trejaci - un vadībā jau VEF Rīga (27:25). Kādu laiku pārmaiņus vadībā bija abas komandas, taču pirmā puslaika izskaņā viesi palielināja agresivitāti uzbrukumā un panāca astoņu punktu pārsvaru.

Drīz pēc pārtraukuma starpība pirmo reizi pārsniedza desmit punktu atzīmi, tomēr VEF Rīga basketbolisti ātri vien izlīdzināja spēli un dažu minūšu laikā sadeldēja deficītu līdz mīnus viens (62:63).

Ceturtajā ceturtdaļā rīdziniekiem pēc Perija tālmetiena beidzot arī izdevās panākt neizšķirtu (74:74). Diemžēl šajā brīdī četras minūtes pēc kārtas mājinieki nespēja pārvarēt Kazaņas kluba aizsardzību un ļāva meistarīgajiem un pieredzējušajiem Uniks basketbolistiem vairākkārt gūt relatīvi vieglus punktus un panākt izšķirošo pārsvaru spēlē - 74:86 četras minūtes līdz pamatlaika beigām.

Mājinieku sastāvā rezultatīvākais ar 24 gūtiem punktiem bija Kortnijs Simss.

Kā zināms, Vienotās līgas A grupas pirmajās divās spēlēs VEF Rīga ar 75:85 zaudēja Maskavas apgabala Himki un ar 83:73 pārspēja Kazahstānas klubu Astana.

Situācija A grupā: Himki 4-0, Uniks 3-1, Krasnije kriļja 2-1, Žalgiris 2-2, VEF Rīga 1-2, Astana 1-2, Budiveļņik 1-2, Kalev 1-3, Ņižņij Novgorod 1-3. Pēc divu apļu turnīra, kas ritēs līdz 7.martam, četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.