Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Vestbrukam 57 punkti un kārtējais triple-double NBA spēlē

Oklahomasitijas Thunder komandas zvaigzne Rasels Vestbruks trešdien tika pie kārtējā triple-double, turklāt sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) rekordu kā rezultatīvākais spēlētājs, kurš savācis šo statistikas elementu.

Aizvadītajā mačā Vestbruks izcēlās ar 57 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm, palīdzot Thunder komandai viesos pagarinājumā ar 114:106 (20:18, 24:31, 28:33, 30:20, 12:4) apspēlēt Orlando Magic.

Tas bija Vestbruka ceturtais triple-double pēc kārtas un 38.šosezon. Līdz ar to viņš tagad tikai par trim triple-double atpaliek no Oskaram Robertsonam piederošā ilggadējā NBA sezonas rekorda.

Aizvadītajā mačā Magic komandai vēl trešajā ceturtdaļā bija 21 punkta pārsvars (72:51), tomēr pamatlaika pēdējās sešās minūtēs Vestbruks iemeta 19 punktus, ieskaitot tālmetienu sešas sekundes pirms beigām, kas dueli noveda pieliktajā laikā. Tajā Thunder zvaigzne sameta vēl septiņus punktus un viesi izcīnīja panākumu.

Līdz šim vēsturē rezultatīvākos triple-double bija savākuši 53 punktus sametušie Vilts Čemberleins (1968.gadā) un Džeimss Hārdens (2016.gada 31.decembrī). Tāpat vēl tikai janvārī Hārdens sameta 51 punktu triple-double mačā, kļūstot par pirmo spēlētāju vēsturē, kurš aizvadījis divas šādas 50 punktu cīņas sezonas laikā.

LETA jau vēstīja, ka latvietis Dāvis Bertāns trešdien nospēlēja noslēdzošo minūti NBA līdervienību spēlē, kurā Sanantonio Spurs komanda pirmoreiz šosezon piekāpās Goldensteitas Warriors.

Spurs mājās cieta neveiksmi ar rezultātu 98:110 (33:17, 24:37, 20:30, 21:26) un līdz ar to Warriors spēra ļoti platu solu pretim triumfam NBA regulārajā čempionātā, bet abas vienības nākamo reizi, visticamāk, tiksies Rietumu konferences finālsērijā.

Līgas un Rietumu konferences kopvērtējumā līderpozīciju ar 61 uzvaru 75 spēlēs ieņem Warriors, kamēr otrā ar 57 panākumiem 74 dueļos ir Spurs. Ja abas komandas sezonu noslēgs ar vienādu uzvaru un zaudējumu bilanci, priekšā būs Spurs, tomēr pēc trešdienas mača tas kļuvis maz iespējams. Regulārajā sezonā katra vienība aizvada pa 82 mačiem.

Tikmēr Austrumu konferencē vadību ar 47 uzvarām 73 spēlēs atguvusi Cavaliers komanda, kam ar 48 panākumiem 75 mačos seko Bostonas Celtics basketbolisti, kas trešdien ar 100:103 (24:24, 25:31, 28:25, 23:23) mājās zaudēja Milvoki Bucks. Uzvarētājiem ar 22 punktiem un deviņām bumbām zem groziem palīdzēja Jannis Adetokunbo.

Savukārt Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas Knicks vienība ar 28 uzvarām 75 cīņās ir 13.pozīcijā un vairs nepretendē uz dalību izslēgšanas turnīrā.

Porziņģis trešdien iemeta 20 punktus, bet Knicks komanda savā laukumā ar 88:105 (22:24, 19:25, 27:28, 20:28) piekāpās Maiami Heat.