Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis svētdien NBA regulārā turnīra spēlē guva 18 punktus, bloķēja sešus metienus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, palīdzot Dalasas Mavericks viesos ar 131:111 pārspēt Klīvlendas Cavaliers komandu.

Pirmās trīs ceturtdaļas aizritēja teju punkts punktā, nevienai no komandām nespējot iegūt vērā ņemamu pārsvaru, tomēr viss mainījās pēdējās 12 minūtēs, kurās Dalasa spēja gūt 41 punktu, kamēr mājinieki atbildēja ar 25. Viesu pārsvars ātri pieauga, vienubrīd pārsniedzot +20, un Dalasa tika pie savas ceturtās uzvaras jaunās sezonas sešās spēlēs.

Vēl vienu izcilu spēli Mavericks kreklā aizvadīja slovēnis Luka Dončičs, kurš izcēlās ar triple-double: 29 punkti, 14 atlēkušās un 15 piespēles. Zīmīgi, ka šāds sasniegums Dončičam bija pa spēkam otro maču pēc kārtas.

Lielu artavu uzvarā deva arī Porziņģis, kurš 31 minūtē guva 18 punktus, turklāt realizēja četrus no sešiem tālmetieniem. Tāpat mērķi sasniedza trīs no astoņiem pustālajiem metieniem. Latvieša kontā arī seši bloķēti metieni, kā arī viena pārtverta piespēle. Ar Porziņģi laukumā Dalasa guva par punktu vairāk kā pretinieki.

Jāpiebilst, ka bez abiem līderiem vēl pieci basketbolisti komandas pūrā pievienoja 10-14 punktus. Komanda kopā realizēja 20 no 41 tālmetiena, kā arī uzvarēja cīņu zem groziem: 51-41.

Klīvlendai 29 punktus guva līderis Kevins Lavs.

Ar četrām uzvarām sešās spēlēs Dalasa spēcīgajā Rietumu konferencē ieņem 4. vietu, bet šāda pat bilance ir vēl trim vienībām.

Nākošajā spēlē 7. novembrī Dalasa mājās uzņems Orlando Magic, kas sešās spēlēs spējusi uzvarēt divreiz.