Rīgā +23 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Biatlonistei Juškānei vāja šaušana un 76.vieta Pasaules kausa sprinta sacensībās

Latvijas biatloniste Žanna Juškāne piektdien ierindojās 76.vietā Zviedrijā notiekošā jaunās Pasaules kausa izcīņas sezonas pirmā posma 7,5 kilometru sprinta distances sacensībās.Lai arī Juškānes slēpošanas ātrums pārliecinoši bija starp 60 labākajiem šajās sacensībās, Latvijas pārstāvi pievīla vājais sniegums šaušanā.

Katrā no divām šaušanām viņa pieļāva pa divām kļūdām, kas liedza ierindoties labāko sešdesmitniekā un kvalificēties iedzīšanas distancei.Par sacensību uzvarētāju kļuva Kristina Anna Flatlanda no Norvēģijas, kura pārtrauca čehietes Gabrielas Soukalovas četru uzvaru sēriju Pasaules kausa sacensībās. Norvēģiete šāva bez kļūdām, finišā par 15,9 sekundēm apsteidzot arī bez kļūdām šāvušo krievieti Olgu Zaicevu. Savukārt trešā 22 sekundes aiz uzvarētājas bija pērnās sezonas kopvērtējuma uzvarētāja norvēģiete Tūra Bergere, kura šaušanā pieļāva vienu kļūdu.Juškāne finišā uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 56,7 sekundes.Kā ziņots, Juškāne ceturtdien ieņēma 63.vietu individuālajās sacensībās.Pasaules kausa kopvērtējumā pašlaik līdere ar 98 punktiem ir Soukalova, viņai ar 81 punktu seko baltkrieviete Darja Domračova, bet trešo vietu ar 79 punktiem ieņem Flatlanda.Sestdien sprinta sacensības aizvadīs arī vīri, bet iedzīšana sievietēm un vīriem notiks svētdien.Individuālajās sacensībās vislabāk veicās Edgaram Piksonam, kuram tikai četras sekundes pietrūka, lai iekļūtu labāko 40 pulkā, kas iegūst Pasaules kausa kopvērtējuma punktus. Šoreiz Piksonam nācās samierināties ar 41.vietu, bet izlases līderis Andrejs Rastorgujevs bija 44.pozīcijā, kamēr Rolands Pužulis finišēja tikai 95.vietā.Pirmo jaunās sezonas posmu pagājušās nedēļas svētdienā uzsāka jaukto stafešu sacensības, kurās triumfēja Čehijas komanda, bet Latvijas kvartets - Juškāne, Inga Paškovska, Rastorgujevs un Toms Praulītis - ierindojās 24.vietā 26 valstu konkurencē.Līdz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm notiks seši Pasaules kausa izcīņas posmi, bet pēc tam norisināsies vēl trīs.Latvijai Soču Olimpiādē jau ir viena vieta vīriešu sacensībās. Nav šaubu, ka to aizņems Rastorgujevs, kurš pagājušajā sezonā "uzziedēja", sasniedzot augstus rezultātus. Pagājušo Pasaules kausa sezonu Rastorgujevs sāka negaidīti veiksmīgi un bija starp ātrākajiem slēpotājiem visu sportistu vidū, tomēr gadu mijā viņu vairakkārt piemeklēja veselības problēmas, un Latvijas sportists nepaspēja atgūties līdz pasaules čempionātam, kurā ar augstiem rezultātiem neizcēlās.Tāpat Latvijai pēc pagājušās sezonas Nāciju kausa ieskaites rezultātiem Soču Olimpiādē pienākas viena vieta sieviešu sacensībās, turklāt pēc šīs sezonas rezultātiem iespējama kāda īpašā ielūguma jeb "wild card" iegūšana.Pērnās Pasaules kausa sezonas noslēgumā Rastorgujevs ierindojās 36.vietā, bet sezonas izskaņā notikušajā Soču posmā Latvijas biatlonists pat izcīnīja ceturto vietu, un viņam pietrūka vien pavisam nedaudz, lai valstij sagādātu pirmo medaļu Pasaules kausa apritē pēc septiņu gadu pārtraukuma.