Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Bjergena un Nurtugs pēc uzvarām pasaules čempionāta sprintā ieraksta savus vārdus distanču slēpošanas vēsturē

Slavenā distanču slēpotāja norvēģiete Mārita Bjergena un viņas tautietis Peters Nurtugs ceturtdien triumfēja Zviedrijā notiekošā pasaules čempionāta sprinta sacensībās, ierakstot savus vārdus šī sporta veida vēsturē.Uzvara sprintā Bjergenai ir jau 30.godalga, skaitot kopā pasaules čempionātus un olimpiskās spēles, kas šajā rādītājā ļauj apsteigt slaveno norvēģi Bjērnu Delī.

Kā zināms, Bjergena sev jau ir nodrošinājusi uzvaru šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā, kurā viņa triumfējusi jau ceturto reizi, bet pirmo kopš 2012.gada.Otrajā vietā ceturtdien ierindojās talantīgā Zviedrijas sportiste Stīna Nilsone, kurai šī ir pirmā godalga pasaules čempionātos, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās cita Norvēģijas slēpotāja Maikene Kaspersena Falla.Labāko trijniekam uzreiz sekoja titulētā poliete Justina Kovalčika, kura pirms tam bija labākā kvalifikācijas sacensībās.Savukārt vīru konkurencē triumfēja Nurtugs, kuram šī ir jau desmitā zelta godalga pasaules čempionātos, kas šajā rādītājā arī ļāvis apsteigt iepriekš pirmajā vietā esošo Delī.Sudrabu ceturtdien ieguva kanādietis Alekss Hārvijs, kurš 2011.gadā par pasaules čempionu tika kronēts tieši sprintā. Savukārt pie bronzas ticis Ūla Vigens Hatestats no Norvēģijas.Jau vēstīts, ka Latvijas distanču slēpotāji ceturtdien nepārvarēja kvalifikācijas sacensības sprintā.Vislabāk 1,4 kilometru distancē dāmām veicās Andai Muižniecei, kurai 59.vieta, no uzvarētājas Kovalčikas atpaliekot par 51,08 sekundēm. Latviete par sasniegto nopelnīja 299,17 FIS kategorijas punktus.Savukārt Vineta Pētersone bija 64.pozīcijā, nopelnot 398,32 FIS punktus, bet Laima Klauža ierindojās 75.vietā un saņēma 592,94 FIS punktus.Finišēja kopumā 94 slēpotājas.Tikmēr vīriešu konkurencē Jānis Paipals ierindojās 81.pozīcijā, nopelnot 285,53 FIS raudzes punktus, bet no kvalifikācijas uzvarētāja krieva Ņikitas Krjukova viņš atpalika par 41,81 sekundi. Savukārt divas vietas aiz Paipala bija Arturs Ivanovs (293,80 FIS punkti), kamēr Pāvels Ribakovs ierindojās 92.pozīcijā (368,23 FIS punkti).Kopumā finišu sasniedza 127 distanču slēpotāji.Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē turpmākajām kārtām kvalificējās 30 labākie slēpotāji.Pasaules čempionāts ilgs līdz 1.martam.