Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Bricis 14.vietā sprintā, priekšā visiem vāciešiem un pat Bjerndālenam

Par olimpisko čempionu 10 km sprinta distancē svētdien kļuva Francijas jaunais biatlonists Vinsents Žajs. Latvijas biatlona izlases līderis Ilmārs Bricis izcīnīja 14.vietu.

* UZZIŅA - Olimpiskais čempions Vinsāns Žajs
* Bricis: Trijnieks bija reāli aizsniedzams
* Rastorgujevs: Būtu trāpījis visos mērķos, būtu 30 labāko vidū
* AUDIO: Ilvars Koscinkevičs par Brici, Rastorgujevu un cerībām nākotnē

Žajs abās šautuvēs bija precīzs un slēpoja ātri. Finišā viņš par 12,2 sekundēm apsteidza norvēģi Emīlu Hegli Svendsenu, kuram bija viena kļūda šaušanā.

Par sensāciju parūpējās arī horvāts Jakovs Faks, kurš negaidīti izcīnīja bronzas medaļu.

24 gadus vecais Žajs ir pirmais francūzis, kas uzvarējis olimpiskajās spēlēs sprinta disciplīnā. Interesanti, ka savu līdz šim vienīgo uzvaru Pasaules kausa posmos Žajs guva pagājušajā sezonā tieši šajā, Vistleras olimpiskajā trasē. Toreiz gan tas notika 20 km distancē.

Bricis katrā šautuvē kļūdījās pa vienai reizei. Taču ātrs solis viņam ļāva sasniegt 14.vietu. Ja viņš būtu bijis precīzs abās šaušanās, vieta labāko sešiniekā būtu bijusi garantēta.

Jāatzīmē, ka Bricis apsteidza virkni lielo favorītu. Aiz viņa palika gan visi Vācijas, arī vairāki Krievijas un Norvēģijas biatlonisti, viņu vidū arī galvenais favorīts Ole Einārs Bjerndālens, kas palika 17.vietā.

Sacensībām iedzīšanā kvalificējās arī mūsu olimpiskais debitants, 21 gadu vecais Andrejs Rastorgujevs, kurš izcīnīja 50.vietu. Dažas sekundes līdz iekļūšanai labāko 60 sportistu vidū pietrūka Kristapam Lībietim.