Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Čīle otro uzvaru finālturnīrā svin pār Šveici

Pasaules kausa finālturnīra H grupas līderu cīņā Čīles futbolisti ar 1:0 pārspēja Šveici, pietuvojoties iekļūšanai astotdaļfinālā. Šveicieši pirmajā spēlē pārsteidza, ar 1:0 pārspējot Eiropas čempioni Spāniju, bet Čīle parādīja labu sniegumu, lai arī tikai ar 1:0 pārspēja Hondurasu. Spēles tiesnesis Kalils Al Gamdi no Saūda Arābijas neskopojās ar brīdinājumiem, spēles gaitā parādot desmit (!) dzeltenās kartītes.

Īpaši bargs viņš bija pret Šveices izlases pussargu Valonu Behrami, 30. minūtē viņu noraidot no laukuma par ne visai rupju pārkāpumu. Šis brīdis lielā mērā arī izšķīra tālāko spēles gaitu, jo Čīles futbolisti turpinājumā uzbruka krietni aktīvāk. Tiesa, vārtus izdevās gūt tikai 15 minūtes pirms cīņas beigām, kad šveicieši iekrita, veidojot mākslīgo aizmuguri. Estebans Paredess aizskrēja pa labo malu, pārcēla bumbu pāri vārtsargam un Markam Gonsalesam atlika to ar galvu ieraidīt tukšos vārtos. Čīlieši kļuvuši par vienīgajiem grupas līderiem, bet trešajā kārtā viņiem jātiekas ar Eiropas čempioni Spāniju. Šveicei grupu turnīra noslēgumā būs nepieciešama uzvara pār Hondurasu, lai saglabātu cerības tikt astotdaļfinālā.

aa

Pasaules kausa finālturnīra H grupa

Čīle – Šveice 1:0
(0:0)

Vārti: Gonsaless (75.).
Brīdinājumi: Ponce, Karmona, Suaso, Fernandess, Medels, Valdivija; Inlers, Nkufo, Barneta.
Noraidīts: Behrami (Šveice – 30.).
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) – 20 (7) : 7 (1), pārkāpumi – 19:26, bumbas kontrole – 58% : 42%, stūra sitieni – 5:3.
Tiesnesis: Kalils Al Gamdi (Saūda Arābija)

Čīle: Bravo, Ponce, Isla, Medels, Jara, Karmona, Vidals (Gonsaless 46.), Fernandess (Paredess 64.), Sančess, Suaso (Valdivija 46.), Busežūrs.
Šveice: Benaljo, Lihtštainers, Fon Bergens, Grihtings, Cīglers, Hugels, Inlers, Behrami, Fernandess (Bunjaku 77.), Frajs (Barneta 42.), Nkufo (Derdijoks 68.).