Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

ASV un Anglijas izlases pievienojušās Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālistu pulkam. C grupas trešās kārtas spēlēs trešdien Anglijas futbolisti ar 1:0 uzvarēja Slovēniju, bet amerikāņi, vienīgos vārtus gūstot kompensācijas laikā, ar tādu pašu rezultātu pārspēja AlžīrijuPirms spēļu sākuma turnīra tabulā Slovēnijai bija četri punkti, ASV un Anglijai pa diviem, Ažīrijai viens punkts, un visām četrām komandām bija cerības iegūt kādu no pirmajām divām vietām.

Šis status quo saglabājās līdz 23.minūtei, kad teritoriālo pārsvaru izdevās realizēt Anglijas futbolistiem. Lielisku tālu centrējumu izdarīja Džeimss Milners un Džermeins Defo, apsteidzot aizsargu, pielika kāju, triecot bumbu mazliet virs vārtsarga Handanoviča galvas – 1:0. Nākamo 10 minūšu laikā slovēņu vārtsargs trīs reizes glāba savu komandu pēc ļoti bīstamiem sitieniem.Aizraujošs futbols vienlaikus ritēja arī Pretorijā. Jau 6.minūtē teicamu izdevību neizmantoja alžīrietis Džeburs. Palicis vienatnē pret vārtiem, viņš pamanījās trāpīt pa pārliktni. 21.minūtē bumba pabija Alžīrijas izlases vārtos pēc Dempsija pielabotā Gomesa sitiena, taču līnijtiesnesis šajā situācijā saskatīja aizmuguri. Līdz pārtraukumam ASV futbolistiem bija vēl trīs labas iespējas gūt vārtus, alžīrieši atbildēja ar vairākiem tālsitieniem.Otrā puslaika sākums Portelizabetā pagāja nemitīgos Anglijas izlases uzbrukumos. Vairākas reizes Slovēnijas vārtus izglāba Handanovičs, bet Rūnijs trāpīja pa vārtu stabu. Pirmo bīstamo situāciju pie Džeimsa vārtiem slovēņiem izdevās izveidot tikai puslaika vidū. Cīņas beigas aizritēja ar slovēņu pārsvaru, taču mainīt rezultātu viņiem nekādi neizdevās.Savukārt ASV – Alžīrijas izlašu spēlē otro puslaiku dominēja amerikāņi. 57.minūtē vārtu rāmi norībināja Dempsijs, vairākas reizes gandrīz bezcerīgās situācijās izcilu reakciju nodemonstrēja alžīriešu vārtsargs Mbuli. Taču dažas iespējas atklāt rezultātu bija arī Alžīrijas futbolistiem. Ņemot vērā otrās spēles rezultātu, neizšķirts nederēja ne vienai, ne otrai komandai. Ritēja jau kompensācijas laika pirmā minūte, kad Lendons Donovans Mbuli kārtējo atsisto bumbu ieraidīja vārtos – 1:0.

Pasaules kausa izcīņa, C grupa

Slovēnija – Anglija 0:1 (0:1)

Vārti: Defo (23.)
Brīdinājumi: Jokičs, Birsa, Dedičs - Džonsons
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 13 (6) : 13 (8), pārkāpumi 19:20, stūra sitieni - 2:11, bumbas kontrole - 46% : 54%

Slovēnija: S.Handanovičs, Brečko, Šulers, Cesars, Jokičs, Birsa, Korens, Radosavļevičs, Kirms (Matavžs, 79.), Ļubijankičs (Dedičs, 62.), Novakovičs
Anglija: Džeimss, Džonsons, Apsons, Terijs, E.Kouls, Milners, Džerārds, Lampārds, Berijs, Defo (Heskijs, 85.), Rūnijs (Dž.Kouls, 72.)
Galvenais tiesnesis: Volfgangs Štarks (Vācija)

ASV – Alžīrija 1:0 (0:0)

Vārti: Donovans (90.+1)
Brīdinājumi: Altidors, Bīzlijs – Jebda, Jahija, Lacens
Noraidījums: Jahija (90.)

ASV: Hovards, Čerundolo, Demerits, Bornsteins (Bīzlijs, 80.), Bokanegra, Donovans, Bredlijs, Edu (Badls, 64.), Dempsijs, Altidors, Gomess (Feilhabers, 46.)
Alžīrija: Mbuli, Bugerra, Haliče, Jahija, Belhadžs, Kadirs, Jebda, Lacens, Ziani (Gvediura, 69.), Džeburs (Gezals, 66.), Matmurs (Saifi, 85.)
Galvenais tiensesis: Franks de Blēkere (Beļģija)