Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Ganas futbolisti pirmo reizi iekļūst Pasaules kausa ceturtdaļfinālā

Pirmo reizi Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā iekļuvuši Ganas izlases futbolisti. Astotdaļfināla otrajā mačā sestdien vienīgie Āfrikas pārstāvji izslēgšanas turnīrā pagarinājumā ar 2:1 uzvarēja ASV valstsvienību. Ganas izlases pretinieki ceturtdaļfinālā būs Urugvajas futbolisti, kuri pirmajā mačā ar 2:1 uzvarēja Dienvidkorejas izlasi.

Līdzīgi kā astotdaļfināla pirmajā spēlē arī ASV un Ganas mačā rezultāts tika atklāts negaidīti ātri. Jau piektajā minūtē Kevins Prinss Boatengs pie centra līnijas atņēma bumbu Rikardo Klarkam, aizskrēja līdz amerikāņu soda laukuma līnijai un precīzi sita vārtu apakšējā stūrī – 1:0.Cīņas turpinājuma nevienai no komandai izteiktu pārsvaru iegūt neizdevās, kaut arī uzbrukumā mazliet bīstamāk darbojās Ganas futbolisti. Pirmā reālā vārtu gūšanas situācija ASV izlasei bija tikai 35.minūtē, kad vārtsargs Kingsons teicamā stilā atvairīja ļoti bīstamu Findlija sitienu no tuvas distances. Bet jau brīdi vēlāk līdzīgā situācijā uzdevumu augstumos bija arī Kingsona amata brālis Hovards, atsitot Asamoa raidījumu.Otro puslaiku ASV futbolisti, kas līdz pārtraukumam izskatījās diezgan saguruši un apātiski, sāka krietni apņēmīgāk un aktīvāk. Jau otrajā minūtē Kingsons vēlreiz glāba savu komandu pēc uzmainīta Feilhabera sitiena no dažu metru attāluma. Savukārt Ganas izlase ik pa brīdim atbildēja ar diezgan bīstamiem pretuzbrukumiem.61.minūtē ar savu aktivitāti amerikāņi izpelnījās tiesības uz 11 metru soda sitienu. Soda laukumā tika nogāzts Dempsijs, un Lendons Donovans neatstāja vārtsargam nekādas cerības – 1:1.Arī spēles turpinājumā ASV valstsvienība gan vairāk kontrolēja bumbu, gan izveidoja labākas vārtu gūšanas iespējas. Ganas komanda pretinieku laukuma pusē vairāk paļāvās uz individuāliem centieniem, reti veidojot kolektīvus uzbrukumus. Pamatlaika pēdējās desmit minūtēs abas komandas galveno uzmanību pievērsa aizsardzībai, lai nepieļautu liktenīgu kļūdu.Papildlaika trešajā minūtē Ganas izlase vēlreiz izvirzījās vadībā – un atkal, pateicoties individuāliem centieniem. Pretuzbrukumā sadursmē ar ASV aizsargu Bokanegru ganiešu uzbrucējs Asamoa Gjans ne tikai spēja saglabāt līdzsvaru, bet arī novērtēja situāciju un ar neatvairāmu sitienu raidīja bumbu Hovarda sargātajos vārtos – 2:1.Amerikāņi metās atspēlēties, taču tādus momentus, kādi viņiem bija otrajā puslaikā, vairs izveidot nespēja – daudz uzmanīgāk pretinieki spēlēja aizsardzībā, izcīnot vēsturisko uzvaru.Pēdējo reizi Āfrikas valsts pārstāvji Pasaules kausa izslēgšanas turnīrā panākumu bija guvuši 2002.gadā, kad Senegālas futbolisti astotdaļfinālā pārspēja Zviedriju.

Pasaules kausa izcīņa, astotdaļfināls

ASV – Gana 1:2 (0:1, 1:1)

Vārti: Donovans (62., 11 m) - Boatengs (5.), Gjans (93.)
Brīdinājumi: Klarks, Čerundolo, Bokanegra - Džonatans Mensa, Ajū
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 20 (6) : 16 (6), pārkāpumi 11:18, stūra sitieni – 5:4, bumbas kontrole - 51% : 49%

ASV: Hovards, Čerundolo, Demerits, Bornsteins, Bokanegra, Donovans, Bredlijs, Klarks (Edu, 31.), Dempsijs, Altidors (Gomess, 91.), Findlijs (Feilhabers, 46.)
Gana: Kingsons, Pentsils, Džonatans Mensa, Džons Mensa, Sarpei (Adi, 72.), Anans, Inkums (Muntari, 113.), Boatengs (Apija, 78.), Ajū, Asamoa, Gjans
Galvenais tiesnesis: Viktors Kasai (Ungārija).