Rīgā +4 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Gulbis iekļūst Madrides Masters 1/4 finālā, jāspēlē atkal ar Federeru

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis ceturtdien Madrides Masters turnīra astotdaļfinālā ar 6:2 un 7:6(0) pārspēja spāni Felisijano Lopesu (32.vieta pasaules rangā). Ceturtdaļfinālā Gulbis tiksies ar pasaules ranga līderi Rodžeru Federeru, kuru pavisam nesen jau pieveica.

* Gulbja un Federera spēle paredzēta piektdien ap plkst.21
* Nadals iekļūst Madrides turnīra 1/4 finālā
* Verdasko negaidīti zaudējis Madrides turnīra 1/8 finālā

Gulbis, kurš šonedēļ ieņem 34.pozīciju pasaules rangā, servēja pirmais, taču ne bez grūtībām tika pie pirmā punkta. Gulbis labi uzņēma spēcīgās Lopesa serves un ieguva trīs breikbumbas nākamajā geimā, taču Lopesam tās izdevās atspēlēt un beigās nopelnīt punktu. Gulbis ātri atbildēja ar punkta guvumu pie savas serves. Sestajā geimā Gulbim beidzot izdevās lauzt pretinieka servi, bet pēc tam pie savas serves panākt arī 5:2. Pēc tam Lopess divreiz pieļāva dubultkļūdas servēs, Gulbim bija breikbumbas, Lopesam tās izdevās atspēlēt, tomēr geima galotnē spoži nospēlēja Gulbis un uzvarēja setā ar 6:2.

Gulbis ar savu servi ātri tika pie pirmā punkta otrajā setā, Lopess atbildēja ar to pašu. Pēcāk Gulbim tikai ar lielām grūtībām izdevās gūt punktu savā bumbas izspēlē, vairākkārt kļūdījās servēs. Cīņa ritēja punkts punktā, līdz devītajā geimā Gulbis pie savas serves nonāca zaudētājos ar 0-40, taču visas breikbumbas atspēlēja un panāca vadību ar 5:4. Kad rezultāts bija 6:5 latvieša labā, Gulbim bija divas breikbumbas, taču Lopess tās atspēlēja un beigās Gulbis nokļūdījās - 6:6. Taibreikā Gulbis uzvarēja visās bumbas izspēlēs un noslēdza setu savā labā ar 7:6(0).

Spēli klātienē noraudzījās arī vairāki latvieši, kuri atbalstīja Gulbi ar ovācijām un vicināja Latvijas karogu.

Šī bija abu tenisistu otrā savstarpējā spēle, pa reizei bija uzvarējuši katrs. Pērn turnīrā Stokholmā ar 6:2 un 6:4 uzvarēja Lopess, bet šogad turnīrā Romā latvietis uzvarēja ar 7:6(1) un 6:1.

Ceturtdaļfinālā Gulbis tiksies ar pasaules ranga līderi Rodžeru Federeru, kurš astotdaļfinālā ar 6:3 un 6:1 apspēlēja citu Šveices tenisistu Staņislasu Vavrinku.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Gulbis ir nopelnījis jau 180 reitinga punktus un 66 000 eiro prēmiju.

Turnīra prēmiju fonds ir 2,835 miljoni eiro.