Rīgā +18 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Gulbis pārspēj Fonjīni, izcīnot 200.uzvaru ATP tūrē

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Ķīnas galvaspilsētā Pekinā notiekošā ATP World Tour 500 sērijas turnīra pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 6-3, 6-4 pārspēja Itālijas labāko tenisistu Fabio Fonjīni.Uzvarot šajā mačā, Gulbis tika pie divsimtās uzvaras ATP tūrē savā karjerā.Pēc ātriem pirmajiem geimiem ceturtajā Gulbis ieguva uzreiz piecas breikbumbas, tomēr nevienu no tām nespēja izspēlēt.

Geims ilga desmit minūtes, bet tenisisti iesaistījās pirmajos savstarpējos strīdos, jo arī Fonjīni tenisa sabiedrībā pazīstams kā diezgan skandalozs un emocionāls spēlētājs. Arī turpinājumā Gulbis savas serves geimos uzvarēja pārliecinošāk, astotajā geimā iegūstot nākamās divas breikbumbas, otro no tām pēc pretinieka kļūdas arī beidzot izmantojot. Pēc brīža Gulbis pirmo setu noslēdza ar rezultātu 6-3 savā labā.Viens no Gulbja pirmā seta panākuma pamatiem bija piecas netveramās serves.Otrajā setā Gulbis pirmo breikbumbu ieguva trešajā geimā, bet pirmo izspēli pie savas serves zaudēja vien sestajā geimā, kad pieļāva dubultkļūdu. Savukārt septītajā geimā jau Gulbis nezaudēja nevienu izspēli pie pretinieka serves, iegūstot izšķirošo breiku mačā un novedot cīņu līdz stabilai uzvarai.Gulbis, kurš pasaules rangā pašlaik ieņem 13.vietu, turnīrā izlikts ar septīto numuru, bet Fonjīni ATP rangā šobrīd atrodams 18.pozīcijā.Abi sportisti iepriekš savā starpā bija tikušies četras reizes, trīs panākumus gūstot tieši Gulbim. Nesenākā no tikšanās reizēm bija pērn Kanādā notikušā Monreālas _Masters 1000 _sērijas turnīra otrajā kārtā, kurā latvietis bija pārāks ar 6-3, 1-6, 6-1.Fonjīni šosezon tagad aizvadījis 61 maču, uzvarot 39 no tiem, bet februārī, triumfējot Čīlē notikušā Vinjas del Maras ATP World Tour 250 sērijas turnīrā, ieguva savu šosezon līdz šim vienīgo titulu. Martā itālis sasniedza savas karjeras rekordu pasaules rangā - 13.vieta.Kopumā 27 gadus vecais Fonjīni karjeras laikā uzvarējis trīs ATP raudzes turnīros.Pekinas turnīra otrajā kārtā Gulbis tiksies ar kvalifikācijas sacensības pārvarējušo slovāku Martinu Kližanu, kurš pamatturnīra pirmajā mačā smagā cīņā ar 7-6 (7:2), 6-7 (3-7), 6-4 pārspēja argentīnieti Leonardo Majeru. Tikmēr trešajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā iespējama jau tikšanās ar pasaules otro raketi spāni Rafaelu Nadalu, kuram šīs ir atgriešanās sacensības pēc savainojuma izārstēšanas.Tāpat Gulbis duetā ar poli Marcinu Matkovski sacentīsies arī Pekinas turnīra dubultspēļu sacensībās, pirmajā kārtā trešdien spēkojoties ar ATP vienspēļu ranga līderi Novāku Džokoviču no Serbijas un viņa tautieti Filipu Krajinoviču.Šis Gulbim būs vien piektais ATP dubultspēļu turnīrs šogad, turklāt viņš ar Džokoviču tiksies jau otro reizi - Indianvelsas Masters 1000 sērijas turnīra pirmajā kārtā Gulbja un kanādieša Miloša Raoniča duets pieveica Džokoviču un Krajinoviču ar rezultātu 7-6 (7:3), 6-1.Gulbis Pekinas sacensībās līdz šim vēl nebija spēlējis, turklāt iepriekšējos divos gados viņš nedevās uz rudens turnīriem Āzijā.