Medaļu dizains balstīts japāņu tradicionālā vēdekļa motīvā, tādējādi attēlojot gaidāmās Paralimpiskās spēles kā svaiga vēja dvesmu pasaulei. Kaname jeb punkts, kas satur vēdekli kopā, savukārt attēlo parasportistus, kas apvieno visu tautību un etniskās izcelsmes cilvēkus visā pasaulē, bet uz zelta medaļas vēdekļa attēlotie motīvi simbolizē Japānas skaisto dabu - tās akmeņus, ziedus, kokus, lapas un ūdeni. Visi motīvi uz medaļas pārklājuma uzklāti dažādās tehnikās, lai nodrošinātu, ka medaļu virsmas tekstūra ir patīkama arī tai pieskaroties.
Šogad īpaši padomāts par medaļu pielāgojumu sportistiem ar redzes traucējumiem. Pirmo reizi Paralimpisko spēļu vēsturē uz medaļu sāniem ar tausti būs iespējams noteikt medaļas pakāpi. Viena punkta atzīmējums liecinās par zelta pakāpi, divi par sudraba pakāpi, bet trīs punkta apzīmējumi par bronzas pakāpi. Uz medaļām braila rakstā būs rakstīts arī spēļu nosaukums. Medaļu siksniņas ir veidotas spilgtās indigo un tumši sārtajās Paralimpisko spēļu krāsas ar harmonisku rūtiņu emblēmām, vienlaikus simbolizējot gan spēļu svētku garu, gan to vadmotīvu "Vienoti dažādībā".
Tokijas Paralimpisko spēļu medaļas, tāpat kā Olimpisko spēļu medaļas, ir veidotas no otrreiz pārstrādātiem dārgmetāliem, kurus Japānas sabiedrība ziedoja, nododot otrreizējai pārstrādei nolietotus mobilos tālruņus un citas mazās elektronikas iekārtas.
Tokijas Paralimpiskās spēles norisināsies nākamgad no 25. augusta līdz 6. septembrim. Šīs būs 16. vasaras paralimpiskās spēles, un šobrīd plānots, ka Latviju tajās varētu pārstāvēt 40 cilvēku liela delegācija.