Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Japāņi piebiedrojas nīderlandiešiem Pasaules kausa astotdaļfinālā

Pasaules kausa izcīņas finālturnīra E grupas trešās kārtas spēlē Japānas izlase ar 3:1 uzvarēja Dāniju un izcīnīja ceļazīmi uz astotdaļfinālu. Jau pēc pirmajām divām spēlēm vietu izslēgšanas turnīrā bija nopelnījuši Nīderlandes futbolisti, kuri ceturtdien ar 2:1 pārspēja Kamerūnu. Astotdaļfinālā nīderlandieši tiksies ar Slovākiju, bet japāņi ar F grupas uzvarētājiem paragvajiešiem.

Atšķirībā no citām grupām E grupas trešajā kārtā bija jānoskaidro tikai viens izslēgšanas turnīra dalībnieks, turklāt tas kļuva zināms divu pretendentu savstarpējā cīņā.Visumā līdzīgā cīņā aizritējušajā Japānas un Dānijas izlašu spēles pirmajā puslaikā izšķirošā izrādījās Uzlēcošās saules zemes futbolistu meistarība brīvsitienu izpildē. 17.minūtē Keisuke Honda no 30 metru attāluma iegrieza bumbu dāņu vārtos, bet 13 minūtes vēlāk no mazliet tuvākas distances precīzs bija Jasuhito Endo – 2:0.Otrā puslaika sākumā tuvu trešo vārtu guvumam līdzīgā situācijā bija Endo. Dāņu vārtsargs Sorensens bumbu atsita, taču tā atsitās pa vārtu stabu.Spēles turpinājumā Dānijas futbolisti akitivizējās, daudz vairāk kontrolēja bumbu, īsā brīdī labas iespējas atgūt vārtus bija Bendtneram, Tomasonam, Eriksenam, taču gūt vismaz pirmos no trim nepieciešamajiem vārtiem eiropiešiem ilgu laiku nekādi neizdevās.Tikai deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām Janam Dalam Tomasonam, pielabojot paša nerealizēto 11 metru soda sitienu, izdevās panākt 1:2. Taču divas minūtes līdz pamatlaika beigām pēc teicama Hondas piespēles Šindži Okadzaki raidīja bumbu tukšos Dānijas izlases vārtos, galīgi izšķirot spēles likteni.Nīderlandes un Kamerūnas valstsvienību spēlē pēc saspēles ar van der Vārtu 36.minūtē atklāja Robins van Persijs. Otrā puslaika vidū Samuels Eto realizēja 11 metru soda sitienu, panākot izlīdzinājumu. Taču sešas minūtes līdz beigām uzmainītais Klāss Jans Huntelārs nodrošināja Nīderlandes izlasei trešo uzvaru finālturnīrā.17 minūtes līdz pamatlaika beigām laukumā pirmo reizi turnīrā devās viens no Nīderlandes izlases līderiem, savainojumu izārstējušais Arjens Robens.

Pasaules kausa izcīņa, E grupa

Dānija – Japāna 1:3 (0:2)
Vārti: Tomasons (81.) - Honda (17.), Endo (30.), Okadzaki (88.)
Brīdinājumi: Kroldrups, J.Poulsens, Bendtners – Endo, Nagatomo
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 19 (7) : 15 (10), pārkāpumi 23:10, stūra sitieni - 7:2, bumbas kontrole - 57% : 43%

Dānija: Sorensens, S.Poulsens, Agers, Kroldrups (Larsens, 56.), Jakobsens, Romedāls, K.Poulsens, Jorgensens (J.Poulsens, 36.), Kālenbergs, Tomasons, Bendtners
Japāna: Kavašima, Abe, Nakadzava, Tulio, Komano, Nagatomo, Okubo (Konno, 89.), Endo, Hasebe, Macui (Okadzaki, 74.), Honda
Galvenais tiesnesis: Džeroms Deimons (DĀR)

Kamerūna –  Nīderlande 1:2 (0:1)
Vārti: Eto (65. 11 m) - van Persijs (36.), Huntelārs (84.)
Brīdinājumi: Nkulu, Mbia – Kuits, van der Vārts, van Bronkhorsts

Kamerūna: Suleimanu, Mbia, Ngemo, Nkulu (Songs, 73.), Asu-Ekoto, Žeremi, Makuns, Songs, Eto, Čupo-Motings (Idrisu, 72.), Bongs (Abubakars, 56.)
Nīderlande: Stekelenburgs, Bulahruzs, Heitinga, Matijsens, van Bronkhorsts, Kuits (Elija, 67.), van Bommels, Sneiders, de Jongs, van der Vārts (Robens, 73.), van Persijs (Huntelārs, 58.)
Galvenais tiesnesis: Pablo Poco (Čīle)