Rīgā +20 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Japānim Nišikori jau otrais ATP tūres tituls divās nedēļās

Japānas tenisists Kei Nišikori svētdien izcīnīja otro titulu divu nedēļu laikā, triumfējot Tokijas  ATP World Tour 500 sērijas sacensībās savā dzimtenē.Turnīra ceturtā rakete sacensību finālā ar 7-6 (7:5), 4-6, 6-4 uzvarēja Kanādas sportistu Milošu Raoniču, kuram bija ticis trešais numurs.Pagājušajā nedēļā japānis uzvarēja arī Kualalumpuras ATP World Tour 250 sērijas sacensībās, bet kopumā šogad viņš ieguvis jau četrus titulus.

Pirms tam Nišikori 2008., 2012. un 2013.gadā bija izcīnījis pa vienam ATP raudzes titulam.Šī paša turnīra finālā Nišikori un Raoničs tikās arī 2012.gadā, gan mājinieks uzvarēja ar 7-6(7:5), 3-6, 6-0.Kanādietim šis bija otrais sasniegtais fināls šogad, taču pie vienīgā panākuma viņš ticis augustā Vašingtonā.Citviet par _WTA Premier _sērijas turnīra Pekinā uzvarētāju svētdien kļuva tā ceturtā rakete Marija Šarapova no Krievijas. Viņa finālā ar 6-4, 2-6, 6-3 uzvarēja čehieti Petru Kvitovu, kura bija izlikta ar trešo numuru.Šarapovai šis ir pirmais iegūtais tituls kopš triumfa Francijas atklātajā čempionātā jūnijā. Šogad viņa spēlējusi četru sacensību finālos, visos tiekot pie panākumiem.Iepriekš vismaz četrus titulus vienā kalendārajā gadā krieviete izcīnīja 2006.gadā.Tikmēr Kvitova iepriekš bija nepārspēta četros ATP raudzes finālos pēc kārtas. Šogad viņas kontā ir trīs iegūti tituli, kuru vidū ir panākums Vimbldonas čempionātā.Savukārt Pekinā notikušajās ATP World Tour 500 sērijas sacensībās nepārspēts palika pasaules ranga līderis Novāks Džokovičs no Serbijas, kurš finālā ar 6-0, 6-2 sagrāva turnīra trešo raketi Tomāšu Berdihu no Čehijas. Šajā turnīrā serbs uzvarējis visās piecās dalības reizēs.Šogad Džokovičs spēlējis sešu turnīru finālos, izcīnot piecus titulus. Savukārt Berdihs pēc uzvaras Roterdamas sacensībās februārī nākamajos trīs sasniegtajos finālos piedzīvojis neveiksmes.Kā zināms, šajā turnīrā piedalījās arī latvietis Ernests Gulbis, kurš pleca savainojuma dēļ nepabeidza otrās kārtas cīņu pret slovāku Martinu Kližanu.