Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Krievijas basketbolisti zaudē Austrālijai un cerības uz vietu 1/4 finālā

Krievijas basketbolistu nedienas olimpiskajā basketbola turnīrā turpinājās arī sestdien, kad ar 80:95 kapitulēja austrāliešu priekšā. Šī uzvara austrāliešiem praktiski nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, savukārt krieviem saglabājas tikai minimālas teorētiskas izredzes iekļūt nākamajā kārtā.

Austrālieši jau spēles sākumā strauji izrāvās vadībā, iekrājot 11 punktu pārsvaru, bet otrajā ceturtdaļā viņu pārsvars vienubrīd sasniedza pat 16 punktus, līdz atpūtā ejot tablo vēstīja 49:33.

Pēc pārtraukuma krievi bija kā atmodušies un demonstrēja pavisam citu spēli. Rezultāts auga līdzīgi, otro puslaiku kopumā Krievijas basketbolisti uzvarēja ar viena punkta pārsvaru, tomēr spēles pirmajā pusē zaudētos punktus atgūt neizdevās.

Endrjū Bogats un Sīdžejs Bratons guva pa 22 punktiem katrs, bet Krievijas izlasē labākie bija Viktors Krjapa (21) un Džons Roberts Holdens (20).

Ja Austrālijas basketbolisti ir praktiski nodrošinājuši dalību ceturtdaļfinālā, tad krieviem izredzes ir tikai teorētiskas. Visticamāk, teorētiskās izredzes kreivi zaudēs jau pēc dažām stundām, jo maz ticams, ka Argentīnas izlase (krieviem jāspēlē ar argentīniešiem pēdējā spēlē) sestdien zaudēs grupas pastarīšiem irāņiem.