Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Latvijas basketbolistēm tikšanās ar ASV nenotiks

Latvijas izlases basketbolistes svētdien Pekinā piedzīvoja zaudējumu olimpisko spēļu priekšsacīkšu pēdējā spēlē, ar 68:72 piekāpjoties Korejai. Šīs spēles uzvarētājas nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, kur pretī stāsies ASV izlase. Savukārt Latvijas izlases basketbolistēm olimpiskais turnīrs ir beidzies.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlases rindās bija Anete Jēkabsone-Žogota, kura guva 22 punktus. Ievas Kubliņas rēķinā bija 18 punkti.

Lai gan korejietes uzrādīja lielisku precizitāti metienos un kustējās veikli, tomēr Latvijas izlase pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā ar 22:20. Otrajā ceturtdaļā vairs tik labi nesekmējās, turklāt korejietes bija precīzas gandrīz katrā metienā un izvirzījās pārliecinošā vadībā par ar 13 punktu pārsvaru (41:28).

Spēles otrajā puslaikā korejietes turpināja demonstrēt pārliecinošu precizitāti metienos un turpināja iesākto, panākot vienubrīd pat 17 punktu pārsvaru. Tomēr spēles pēdējā periodā latvietēm izdevās atgūt zaudēto un saglabāt labas cerības uz uzvaru. Vēl 20 sekundes pirms spēles beigām Latvijas izlase bija tikai divu punktu attālumā no korejietēm (68:70), tomēr astoņas sekundes pirms finālsvilpes korejietes ar soda metieniem guva vēl divus punktus un nodrošināja uzvaru.