Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Neizšķirts Pasaules kausa atklāšanas spēlē DĀR – Meksika

Pasaules kausa izcīņas finālturnīra atklāšanas spēlē turnīra saimnieki Dienvidāfrikas futbolisti gandrīz 85 000 līdzjutēju klātbūtnē Johanesburgas Soccer City stadionā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Meksikas valstsvienību.

Pareira: neizšķirts bija taisnīgs rezultāts

A grupas pirmās kārtas spēli daudz aktīvāk sāka viesi, un jau trešajā minūtē lieliska izdevība atklāt rezultātu bija duš Santušam. Neveiksmīgi nospēlēja DĀR izlases vārtsargs Hune, un bumba atlēca pie meksikāņu pussarga, kura sitienu nobloķēja mājinieku aizsargs.

Arī turpinājumā ievērojams teritoriāls pārsvars piederēja meksikāņiem, un laukuma saimnieki tikai retu reizi spēja šķērsot laukuma centra līniju. Puslaika vidū pēc stūra sitiena izspēles bīstami pa vārtiem ar galvu sita Franko – garām.

Tuvojoties pirmās pusstundas beigām, DĀR izlase sāka spēlēt drošāk. Pirmā puslīdz bīstamā situācija pie Meksikas izlases vārtiem izveidojās, kad nedaudz neveikli pēc centrējuma nospēlēja viņu vārtsargs Peress.

Puslaika beigās vēl trīs labas iespēja atklāt rezultātu īsā laikā izveidoja Meksikas futbolisti. Vispirms pēc Franko sitiena no dažu metru attāluma lielisku reakciju nodemonstrēja Hune. Nedaudz vēlāk aizsargs bloķēja duš Santuša raidīt, bet Franko gūtos vārtus tiesnesis pamatoti neatzina aizmugures stāvokļa dēļ.

Pēc šīs epizodes atkal aktivizējās dienvidāfrikāņi, taču pēc vairākiem bīstamiem centrējumiem izdarīt rezultatīvu sitienu viņiem neizdevās.

Pēc pārtraukuma abas komandas nevilcinājās uzbrukt, un jau 55.minūtē pirmos vārtus finālturnīrā par prieku skatītājiem guva Sifive Čabalala. Pretuzbrukumā viņš saņēma bumbu, ieskrēja soda laukumā un ar efektīgu sitienu ar kreiso kāju tālajā augšējā stūrī pārspēja Peresu – 1:0.

Meksikas izlase metās atspēlēties, un tikai Hunes teicamā reakcija glāba mājiniekus pēc duš Santuša spēcīga sitiena “devītniekā”. Taču turpinājumā bīstamu situāciju pie DĀR izlases vārtiem nemaz nebija tik daudz. Mājinieki organizēti aizsargājās, centās atbildēt ar pretuzbrukumiem un vēl līdz otrā puslaika vidum divreiz reāli varēja gūt otros vārtus.

Tuvojoties mača izskaņai, viesu vienībā laukumā tika sūtīti vēl divi uzbrucēji, un 11 minūtes līdz pamatlaika beigām Meksikas izlase panāca izlīdzinājumu. Kļūdījās aizsargs Mokoena, un vienatnē atstātais Rafaels Markess ar sitienu tuvējā apakšējā stūrī guva atbildes vārtus – 1:1.

Atlikušajā laikā reālākā vārtu gūšanas iespēja bija laukuma saimniekiem – pamatlaika pēdējā minūtē pretuzbrukumā aizskrēja Mfela, taču trāpīja pa vārtu stabu.

Pirms spēles Johanesburgā notika krāšņa finālturnīra atklāšanas ceremonija, kuras beigās ar uzrunām uzstājās Starptautiskās Futbola federācijas prezidents Zeps Blaters un Dienvidāfrikas Republikas prezidents Džeikobs Zuma.

Pasaules kausa finālturnīrs, A grupa

Dienvidāfrika – Meksika 1:1 (0:0)

Vārti: Čabalala (55.) – Markess (79.)
Brīdinājumi: Dikgačoi, Masilela – Huaress, Torado
Statistika:
sitieni pa vārtiem (vārtos) – 9 (5):12 (5), stūra sitieni 4:5, aizmugures 4:6, noteikumu pārkāpumi 16:13, brīdinājumi 2:2, bumbas pārvaldīšana: 42%:58%

DĀR: Hune, Gaksa, Tvala (Masilela, 46.), Humalo, Mokoena, Letšolonjane, Dikgačoi, Pienars (Pārkers, 83.), Modise, Čabalala, Mfela
Meksika: Peress, Huaress, Markess, Rodrigess, Salsido, Torado, Agilars (Gvardado, 56.), Osorio, duš Santušs, Franko (Ernandess, 73.), Vela (Blanko, 69.)
Galvenais tiesnesis: Ravšans Irmatovs (Uzbekistāna)