Salukvadze startēja tikai pēc tam, kad Gruzijas olimpiskajai komandai, kurā ir 35 sportisti, tika paziņots valsts prezidenta Mihaila Saakašvili norādījums palikt olimpiskajās spēlēs, jo "tas ir valsts interesēs" neraugoties uz Krievijas militāro iebrukumu Gruzijas teritorijā, un ieņēma trešo vietu pēc Krievijas sportistes Natālijas Paderinas.
"Ja visa pasaule saprastu to, ko es šeit paveicu, nekad nebūtu karu," sacīja Salukvadze.
Abas šāvējas kādreiz bija komandas biedrenes PSRS komandā, apskāva un skūpstīja uz vaigiem viena otru pēc dramatiskajām finālsacensībām šaušanā ar pneimatisko pistoli 10 metru distancē, kur ķīniete Žuo Venjuna izcīnīja zelta medaļu.
"Mēs tomēr dzīvojam 21. gadsimtā," sacīja Salukvadze, kurai acīs parādījās asaras pēc pēdējās šāvienu sērijas un publikas aplausiem. "Mēs nedrīkstam nolaisties tik zemu, lai karotu viens pret otru."
"Es apskāvu un skūpstīju [pretinieci] kā daudzus savus draugus. Man ir daudz draugu visā pasaulē un nav vajadzīgs naids starp sportistiem un citiem cilvēkiem."
"Politiķiem ir jāatrisina konflikts šodien, taču ja viņi to nedarīs, tad jāiejaucas ir mums," piebilda Salukvadze, kas PSRS izlases sastāvā 1988.gada Seulā ieguva sudraba medaļu šajā disciplīnā.
Paderina apstiprināja savu draudzību ar Salukvadzi un piekrita konkurentes sacītajam. "Mēs patiešām esam draudzenes. Ilgus gadus esam kopā piedalījušās sacensībās. Mēs nevēlamies te iejaukt politiku. Sports nav politika."