Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Ozolnieku volejbolisti izvirzās vadībā Latvijas čempionāta finālsērijā

Biolars-Olaine/Ozolnieki kluba volejbolisti izcīnījuši nedaudz negaidītu uzvaru Latvijas čempionāta pirmajā finālspēlē. Trešdien viņi ar 3:2 (25:23, 25:22, 19:25, 17:25, 15:9) pārspēja čempionu titula īpašniekus Lāse-R/Rīga volejbolistus.Otrā spēle sērijā līdz trijām uzvarām paredzēta sestdien Ozolniekos, bet svētdien komandas atkal tiksies Olimpiskajā sporta centrā Rīgā.

Pirmā seta sākumā vadībā izvirzījās Ozolnieku volejbolisti (10:7), taču rīdzinieki ātri atspēlējās un pēc līdzīgā cīņā aizvadītas seta vidusdaļas panāca 21:19 pārsvaru. Galotnē laukuma saimniekus iegāza vairākas pašu kļūdas.Otrā seta lielāko daļu Biolars-Olaine/Ozolnieki komanda saglabāja minimālu pārsvaru un arī izskaņā bija aukstasinīgāki uzbrukumā un precīzāki aizsardzībā.Mainīgām sekmēm aizritēja trešais sets. Lāse-R/Rīga ieguva triju punktu pārsvaru (11:8), tad nonāca zaudētājos 12:13, bet pēc tam guva nākamos četrus punktu pēc kārtas (16:13). Šoreiz galotnē gan pašreizējie čempionu titula īpašnieki bija krietni pārāki, uz labākas fiziskās kondīcijas rēķina pamazām pārņēma iniciatīvu un ceturto setu jau uzvarēja visai pārliecinoši. Tiesa, tā beigās vairākiem vadošajiem spēlētājiem Ozolnieku kluba galvenais treneris Jurijs Deveikus deva atpūtu.Iespējams, tam izrādījās izšķirošā nozīme piektā seta izspēlē. Jau “saīsinātā” seta sākumā “ozīši” iekrāja ievērojamu 4:1, ko pieaudzēja līdz 8:4, pēc tam 12:6 un atgūties rīdziniekiem vairs neļāva.Visās četrās līdzšinējās šīs sezonas spēlēs rīdzinieki bija svinējuši uzvaras – 3:1 un 3:0 Schenker līgas pamatturnīrā, 3:2 finālturnīra spēlē par 3.vietu un 3:0 Latvijas kausa izcīņas finālā.Pirmajā spēlē par trešo vietu SK Cēsis volejbolisti savā laukumā ar 1:3 (17:25, 25:19, 21:25, 16:25) piekāpās Daugavpils Universitātes komandai. Sērijā līdz divām uzvarām otrā spēle paredzēta sestdien Daugavpilī. Jā būs nepieciešams, turpat svētdien notiks arī trešais mačs.