Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Papildināta (20:05) - Nadals pārliecinoši sasniedz Roland Garros finālu, tajā cīnīsies pret Džokoviču

Seškārtējais Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētājs Rafaels Nadals piektdien ļoti pārliecinoši sasniedza šī gada sacensību finālu. Aizvadītajā pusfināla cīņā turnīra otrā rakete Nadals ar rezultātu 6-2, 6-2, 6-1 pieveica savu tautieti Davidu Ferreru, kurš izlikts ar sesto numuru.

Sacensību pirmajā setā Ferrers spēja turēties līdzi pretiniekam līdz 2-2, bet turpinājumā Nadals uzvarēja nākamajos četros šī seta geimos. Otrajā un trešajā setā Nadals jau sākumā spēja lauzt sava pretinieka servi, neļaujot viņam nopietni pretendēt uz uzvaru.

Otrajā setā cīņa uz 55 minūtēm tika pārtraukta lietus dēļ, bet pat tas neizjauca Nadala ritmu.

"Spēlēju, iespējams, savu labāko maču šajā turnīrā šogad," uzreiz pēc mača izteicās Nadals. "Man ir žēl, ka Davidam nācās zaudēt šādi, jo viņš ir viens no maniem labākajiem draugiem tenisā un viens no labākajiem malā spēlētājiem. Šis man bija fantastisks mačs un esmu priecīgs par fināla sasniegšanu."

Šī kļuva par pārliecinošāko uzvaru Francijas atklātā čempionāta pusfinālā kopš 1986.gada, kad Ivans Lendls ar 6-2, 6-1, 6-0 pārspēja Johanu Krieku.

Ja Nadals triumfēs šajā turnīrā, viņš iegūs 11. Grand Slam titulu, panākot Bjernu Borgu un Rodu Leiveru. Tāpat viņš ar septīto Francijas atklātā čempionāta titulu apsteigs Borgu.

Viņa pretinieks būs ATP ranga līderis, serbs Novaks Džokovičs, kurš ceturtdien pusfināla spēlē ar rezultātu 6-4, 7-5, 6-3 pieveica sacensību trešo numuru Rodžeru Federeru no Šveices. Šī ir pirmā reize, kad Džokovičs iekļuvis Parīzes sacensību finālā.

Precizēts virsraksts, pievienota pēdējā rindkopa ar informāciju par Roland Garros fināla dalībniekiem.