Skeletonists Martins Dukurs par izcīnīto sudraba godalgu uz rokas saņems 50 tūkstošus latu, bet sudraba medaļas ieguvušie kamaniņu braucēji brāļi Andris un Juris Šici - 37,5 tūkstošus latu katrs. Savukārt 4.vietu izcīnījušais skeletonists Tomass Dukurs prēmijā iegūs 15 tūkstošus latu, aģentūru BNS informēja izglītības un zinātnes ministres pārstāve Agnese Korbe.
Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (Zaļo un zemnieku savienība) padomes sēdē norādīja, ka šo jautājumu virzīs jau uz nākamo valdības sēdi.
Kopējā summa, kuru saņems sportisti, treneri un viņus pārstāvošās federācijas, būs 385 tūkstoši latu pēc nodokļu samaksas (kopumā ar nodokļiem - 455 275 lati).
50 tūkstošus latu plāno piešķirt Latvijas Bobsleja federācijai skeletona un jaunatnes sporta programmu attīstībai, 25 tūkstošus latu saņems Latvijas Kamaniņu sporta federācija, bet Latvijas Hokeja federācija - 100 tūkstošus latu.
Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks Aleksis Jarockis aģentūru BNS gan informēja, ka sēdes laikā bijuši dažādi viedokļi par to, cik daudz naudas piešķirt sporta veidu federācijām.
"Ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju valstī, kad jātaupa valsts budžeta finanšu līdzekļi, Finanšu ministrija rosina pārskatīt naudas balvas apmēru attiecīgajām sporta federācijām," skaidroja ministrijas pārstāvis.
Līdz ar to FM ierosina Latvijas Bobsleja federācijai un Latvijas Kamaniņu sporta federācijai sporta veida un jaunatnes sporta programmu attīstībai piešķirt naudas balvu 25 tūkstošu latu apmērā, bet Latvijas Hokeja federācijai par nacionālās izlases piedalīšanos olimpiskajās spēlēs hokeja un jaunatnes sporta programmu attīstībai - 50 tūkstošus latu.
Skeletonistu tēvs un abu sportistu treneris Dainis Dukurs saņems 32,5 tūkstošus latu (25 tūkstošus latu kā Martina Dukura treneris un 7500 latu - kā Tomasa Dukura treneris). Savukārt Brāļu Šicu treneris Jānis Liepa saņems 14 500 latu, treneri Pēteris Cīmanis un Sandris Bērziņš saņems 9500 latu, treneris Aivars Kalniņš - 2500 latu, bet treneris Jānis Ozoliņš - 1500 latu.
Prēmijām nepieciešamo naudas summu lūgs no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, izņemot Latvijas Bobsleja federācijai paredzētos 50 tūkstošus latu, kurus ņems no Izglītības un zinātnes ministrijas līdzekļiem.
''Tas ir ļoti patīkami,'' aģentūrai BNS ziņu komentēja brāļu Dukuru tēvs un treneris Dainis Dukurs. ''Mēs jau uzreiz pēc Vankūveras iegādājāmies vairākus jaunus slidu komplektus. Domājam pirkt vēl - pat mēģināt ielīst tā saucamajā 'vilku midzenī' - pie vāciešiem. Beidzot vajadzētu izmēģināt arī aerodinamisko cauruli. Nauda būtu vajadzīga arī, lai izstrādātu jaunatnes programmu, lai tagadējiem skeletonistiem būtu sekotāji un nepaliktu tukšums.''
Tehnikas iegāde un uzlabošana ir prioritāte arī kamaniņu braucējiem. ''Šāds lēmums priecē. Tas ir neatsverams atspaids šajos laikos un patīkams darba novērtējums no valsts, '' atzina Andris Šics. ''Ja būs šāda nauda, tad to ieguldīsim kamaniņu sportā. Tagad mēs varēsim kaut ko jaunu nopirkt no ārzemniekiem. Visticamāk, jau slieces, jo jaunas kamanas ir pārāk dārgas, turklāt daudzi to tehniskos uzlabojumus mēģina slēpt un citiem nemaz nepārdod.''
Jau vēstīts, ka likums par augstiem panākumiem paredz izmaksāt prēmijas medaļu ieguvējiem, viņu treneriem, apkalpojošajiem sporta darbiniekiem, tostarp ārstiem, kā arī federācijām, kuras viņi pārstāv.
Pirms startiem Vankūverā Latvijas sportisti nekad neatkarīgas valsts vēsturē nebija spējuši ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīt vērtīgāku medaļu par bronzu, ko pirms četriem gadiem Turīnā iespēja kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis.