Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

papildināta - Latvijas basketbolistes dramatiskā cīņā uzveic Brazīliju

Pateicoties Anetes Jēkabsones-Žogotas rezultatīvajam metienam 2,4 sekundes pirms cīņas beigām, Latvijas basketbolistes dramatiskā mača galotnē ar 79:78 pieveica Brazīlijas valstsvienību, izcīnot pirmo uzvaru olimpiskajā turnīrā un saglabājot labas cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā spēlētāja bija Jēkabsone-Žogota, kura guva 25 punktus. Ieva Kubliņa guva 14 punktus, bet Gunta Baško - 12 punktus.

Latvijas basketbolistēm cīņa gāja kā pa kalniem. Sākotnēji vadībā izvirzījās brazīlietes, kurām otrās ceturtdaļas sākumā izdevās iegūt pat desmit punktu pārsvaru, tomēt tad 11 punktus pēc kārtas guva Latvijas basketbolistes un pirmo reizi izvirzījās vadībā (27:26). Vadības grožus neizdevās noturēt savās rokās ilgi un drīz vien pretinieces atguva vadību.

Ļoti rezultatīvā trešajā ceturtdaļā abas komandas īstenoja pa septiņiem rezultatīviem uzbrukumiem pēc kārtas, turklāt apmainoties vairākiem precīziem tālmetieniem. Tomēr joprojām nelielā vadībā allaž atradās brazīlietes.

Pēdējā periodā Latvijas izlasei beidzot izdevās atkal izvirzīties vadībā, taču trīs minūtes pirms cīņas beigām brazīlietes ar tālmetienu atguva viena punkta vadību (70:69). Dramatiskā mača galotnē rezultāts turpināja augt līdzīgi un bija skaidrs, ka uzvaras liktenis izšķirsies beidzamajās sekundēs. Vispirms 24 sekundes pirms finālsvilpes precīzs tālmetiens izdevās Kubliņai, izvirzot Latviju divu punktu vadībā, tomēr septiņas sekundes pirms beigām brazīlietes atkal bija vienu punktu priekšā. Pēc minūtes pārtraukuma bumbu saņēma Jēkabsone-Žogota, apspēlēja pretinieci un 2,4 sekundes pirms beigu signāla guva divus punktus caurgājienā un nodrošināja laimīgu uzvaru Latvijai.

Brazīlietes visas cerības kvalificēties ceturtdaļfinālam ir jau zaudējušas, bet Latvijas izlasei tās ir joprojām spēkā. Nākamo spēli Latvijas basketbolistes aizvadīs piektdien, plkst. 6.15 tiekoties ar Austrāliju. Pēdējā spēlē latvietēm tikšanās ar Koreju.

x x x

Latvija 79-78 Brazīlija
(14-23, 17-13, 26-23, 22-19)

Latvija: Jēkabsone-Žogota 25, Kubliņa 14, Baško 12, Tāre 10, Eglīte 6, Jansone 5, Brumermane 4, Tamane 3.

Brazīlija: Zakreski 16, Santuša 15, Pintu 12, Košta 9, Žasintu 8, Fereira 7, Roča 5, Nevesa 5, Dantuša 1.

Spānija – Čehija 74:55, Jaunzēlande – Ķīna 63:80, Mali – ASV 41:97

Pēc 3 kārtām: ASV 3 uzvaras, Spānija 2, Ķīna 2, Čehija 1, Jaunzēlande 1, Mali 0.