Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

papildināta - Latvijas handbolisti izbraukuma spēlē zaudējuši Čehijai

Latvijas handbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra priekšpēdējā spēlē Prāgā piekāpās Čehijas izlasei 29:41, liecina Latvijas Handbola federācijas sniegtā informācija.Svētdien Latvijas handbolisti savā laukumā uzņems pašreizējos pasaules un olimpiskos čempionus Francijas valstsvienību.

Neatkarīgi no šī mača iznākumu Eiropas čempionāta atlases turnīru Andra Gulbja vadītā komanda pabeigs ceturtajā vietā piecu komandu konkurencē.Aivis Jurdžs spēles pašā sākumā vadībā izvirzīja viesus (1:0), ar atvairītu 7 metru soda sitienu pirmajās minūtēs izcēlās vārtsargs Babra. Tomēr līdz pirmā puslaika vidum čehi uz Latvijas handbolistu kļūdu rēķina jau bija panākuši piecu vārtu pārsvaru (5:10), un valstsvienības galvenajam trenerim Andrim Gulbim korekciju veikšanai bija jāpieprasa minūtes pārtraukums.Pārtraukumā ejot – 14:22.Otrā puslaika pirmajā daļā viesiem izdevās pat nedaudz samazināt starpību (17:23, 25:31). Tomēr pēdējās desmit minūtēs mājinieki atkal izrādījās klasi pārāki.Vārtus Latvijas valstsvienības labā guva: Aivis Jurdžs 8, Elvijs Borodovskis 8, Margots Valkovskis 4, Agris Kušners 3, Kaspars Lisovskis 2, Valdis Gūtmanis 1, Ēriks Blūms 1, Jānis Pavlovičs 1, Arnolds Straume 1.

Preses konferencē Latvijas izlases treneris Andris Gulbis kā galveno zaudējuma iemeslu nosauca lielo kļūdu skaitu.

"Ekonomisko krīzi var redzēt mūsu komandā. Neizdevās sagatavošanās plāns. Trīs nedēļu vietā mēs gatavojāmies tikai piecas dienas. Fiziski bijām gatavi ļoti vāji. Vienā spēlē pieļāvām 22 tehniskās kļūdas. Nemāku pat atrast vārdus, kas to raksturotu. Uzbrukumā spēlējām labi, bet aizsardzība bija zem katras kritikas."

Mūsu treneris preses konferencē apsveica pretinieku treneri un novēlēja veiksmi finālturnīrā. "Komanda ir stipra, jums ir visas iespējas," teica Gulbis.

Otrajā kvalifikācijas turnīra 6.grupas spēlē Francija pārliecinoši uzvarēja Portugāli 36:23.

Turnīra tabulā Čehijas un Francijas valstsvienībām ir pa 12 punktu (7 spēlēs), Portugālei 8 (7), Latvijai 4 (7), Luksemburgai 0 (8). Latvijas handbolisti portugāļiem zaudēja abās savstarpējās spēlēs.

Kā zināms, Čehijā viesu komanda spēlēja bez vairākiem pamatsastāva spēlētājiem.

(papildināta ar Francijas - Portugāles rezultātu)