Pašlaik 58 gadus vecais Ko balsojumā no nacionālajām federācijām saņēma 115 balsis, bet viņa vienīgais konkurents, leģendārais ukraiņu kārtslēcējs Sergejs Bubka tika pie 92 balsīm.
Ko 1980. un 1984.gada olimpiskajās spēlēs triumfēja 1500 metru skrējienā un viņam 16 gadus piederējis pasaules rekords 800 metru distancē. Iepriekš viņš bija IAAF viceprezidents un sekmīgi darbojās Londonas olimpisko spēļu orgkomitejas priekšsēdētāja amatā. Zīmīgi, ka Ko kļuvis tikai par sesto organizācijas prezidentu kopš 1912.gada.
Pirms vēlēšanām Bubkas un Ko izredzes tikt ievēlētam par jauno IAAF prezidentu tika uzskatītas par līdzvērtīgām. Jaunais prezidents tika izraudzīts organizācijas kongresā, vēlēšanās piedaloties vairāk nekā 200 nacionālajām federācijām. Kā zināms, pēc 16 gadu darba IAAF prezidenta amatu atstājis senegālietis Lamīns Djaks, kuram ir jau 82 gadi. Bijušais tāllēcējs Djaks amatā atradās kopš 1999.gada novembra, kad pilnvaras pārņēma pēc ilggadējā IAAF vadītāja itālieša Primo Nebiolo nāves.
Kā noskaidroja aģentūra LETA, Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) gaidāmajās vēlēšanās savu balsi atdeva par Bubku, kura programma esot bijusi krietni nozīmīgāka un pamatotāka.
Tiesa, pēdējo nedēļu laikā IAAF nonākusi dopinga skandālu ēnā. Kā zināms, veicot atkārtotas pārbaudes 2005. un 2007.gada pasaules čempionātos ņemtām dopinga analīzēm, šogad pozitīvas bijušas 28 sportistu 32 nodotās analīzes.
Tāpat IAAF nonākusi kritikas krustugunīs pēc Vācijas televīzijas kanāla ARD sadarbībā ar britu laikrakstu "Sunday Times" radītās dokumentālās filmas, kurā tika ziņots, ka dopings vieglatlētikā ir daudz plašāk izplatīts, nekā līdz šim domāts, - trešdaļai no izturības distanču medaļniekiem pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs laika posmā starp 2001. un 2012.gadu bijušas aizdomīgas asins analīzes.
Lai gan Bubkas un Ko ieceres, nonākot IAAF prezidenta krēslā, būtiski neatšķīrās, viņiem ir dažādas domas cīņā ar dopingu. Bijušais Ukrainas kārtslēcējs iepriekš uzsvēris, ka organizācijai jāturpina sadarbība ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA), kamēr viņa konkurents uzskata, ka savienībai nepieciešams izveidot pašai savu neatkarīgu aizliegto vielu pārbaudes institūciju.
Zīmīgi, ka Bubka pašlaik notiekošās Dimanta līgas sacensības vēlējās pārsaukt par IAAF Pasaules kausa izcīņu, lai sacīkstes labāk pieskaņotos mūsdienām, kā arī būtu draudzīgākas gados jaunu skatītāju acīs.
Abi kandidāti uzskata, ka IAAF šobrīd ir lielu pārmaiņu priekšā, tāpēc tuvākajos gados pieņemtie lēmumi būs svarīgi organizācijas ilgtermiņa nākotnē.