Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Pārbaudē zaudēts Vācijai

Latvijas hokeja izlase savā vienīgajā pārbaudes spēlē pirms ziemas olimpiskajām spēlēm Vankūverā trešdien Frankfurtē ar 2:5 zaudēja Vācijas valstsvienībai. Abus vārtus Latvijas izlases labā spēles pirmajā periodā guva Mārtiņš Cipulis.

* Znaroks aizsūta mājās Bukartu
* FOTO: Latvijas hokeja izlase zaudē Frankfurtē

Spēles ritms jau no pirmajām minūtēm bija ļoti intensīvs. Ceturtajā minūtē Bērziņš kopā ar Meiju un Bukartu izveidoja bīstamu momentu pie vāciešu vārtiem, tomēr vārtsargs Deniss Endrass notvēra ripu.

Pirmā perioda vidū Sergejam Naumovam bija daudz darba, bet viņš to paveica nevainojami un nosargāja vārtus neskartus.

15.minūtē rezultātu atklāja Mārtiņš Cipulis, kurš pēc Aleksandra Ņiživija un Herberta Vasiļjeva piespēlēm guva vārtus skaitliskā vairākuma izspēlē. Uzreiz pēc vārtu gūšanas Latvijai nācās spēlēt mazākumā, jo tika noraidīts Oļegs Sorokins.

Divas minūtes līdz pirmā perioda beigām Latvija spēlēja vairākumā pieci pret trim. Tā pati pirmā maiņa atkal guva vārtus: vēlreiz pēc Vasiļjeva un Ņiživija piespēlēm vārtus guva Cipulis.

Otrā perioda pirmajā minūtē vācieši pārsteidza Latvijas izlasi negaidīti. Vēl perioda pirmā minūte nebija beigās, kad Marsels Millers pārspēja Naumovu.

Pēc zaudētajiem vārtiem Naumovu nomainīja Ervīns Muštukovs.

Vācieši pārņēma iniciatīvu savās rokās. Visām mūsu četrām maiņām nācās vairāk spēlēt aizsardzībā. Tomēr ilgo spriedzi savā zonā neizdevās izturēt. Spēles 33.minūtē vācieši pēc Aleksandra Barta precīzā metiena panāca izlīdzinājumu.

Pēdējais periods Latvijas izlasei sākās neveiksmīgi. Vācieši turpināja aktīvi uzbrukt un savu manāca - vispirms 43.minūtē Mihaēls Volfs izvirzīja vadībā mājiniekus ar 3:2, bet pēc divām ar pusi minūtēm vācieši pēc Volfa metiena panāca jau 4:2.

Desmit minūtes pirms spēles beigām Kristofs Gavliks nospēlēja ļoti agresīvi pret Bukartu, taču Latvijas izlasei vairākumu realizēt neizdevās.

Pēc trim minūtēm izcēlās kautiņš. Bukarts tika noraidīts līdz spēles beigām, bet Bērziņš saņēma 2+2 noraidījumu.

Spēles beigās vācieši guva vēl vienus vārtus. Šoreiz izcēlās Hospelts.

Šī Latvijas izlasei ir vienīgā pārbaude pirms olimpisko spēļu turnīra, kurā priekšsacīkstēs jātiekas ar Krievijas, Čehijas un Slovākijas valstsvienībām.

x x x

Pārbaudes spēle

Vācija 5:2 Latvija

Vārtu guvēji: Cipulis (Ņiživijs, Vasiļjevs) - 0:1 (14:50, vair.), Cipulis (Vasiļjevs, Ņiživijs) - 0:2 (19:35), Millers - 1:2 (20:55), Barta (Gavliks, Ulmans) - 2:2 (33:14), Volfs (Grailingers, Maloks) - 3:2 (43:10), Volfs (Maloks, Holcers) - 4:2 (45:46), Hospelts (Millers) - 5:2 (57:32).

Noraidījumi: 32 - 24
(Sotnieks, Sorokins, Širokovs, Bērziņš 2+2, Bukarts 2+2+10)

Metienu attiecība: 21 - 23

Vārtsargi: Deniss Endrass - Sergejs Naumovs

Latvijas izlases sastāvs: Muštukovs, Naumovs - Laviņš, Reķis, Sotnieks, Galviņš, Sorokins, Kr.Rēdlihs, Pujacs - Sprukts, Karsums, Dārziņš, Meija, Vasiļjevs, Širokovs, Ņiživijs, Bērziņš, M.Rēdlihs, Cipulis, Bukarts, Ankipāns.