Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Pasaules rangu līderi Džokovičs un Viljamsa viegli sasniedz U.S.Open 3.kārtu

Pasaules rangu līderi Novāks Džokovičs un Serēna Viljamsa ceturtdien droši sasniedza ASV atklātā tenisa čempionāta trešo kārtu.Vīru turnīrā 2011.gada sacensību čempions Džokovičs otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-1, 6-3, 6-0 apspēlēja francūzi Polu-Anrī Matjē, jau 25.Grand Slam turnīrā pēc kārtas tiekot vismaz līdz trešajai kārtai.

"Bija ļoti vējains, tomēr spēju pielāgoties apstākļiem, kas nebija viegli ne man, ne pretiniekam," pēc pusotru stundu ilgā mača izteicās Džokovičs, kurš nākamajā kārtā spēkosies ar amerikāni Semu Kveriju.Tāpat pie uzvaras tika 2012.gada sacensību čempions Endijs Marejs, kurš izlikts ar astoto numuru un ar 6-3, 6-3, 6-4 pieveica kvalifikāciju pārvarējušo Matiasu Bakingeru no Vācijas. Ja pirmajā kārtā Marejs cīnījās ar krampjiem, šoreiz viņš uzvaru izcīnīja pārliecinoši.Nākamajā kārtā skots spēkosies ar krievu Andreju Kuzņecovu, kurš sagādājis zaudējumu sacensību 31.raketei Fernando Verdasko no Spānijas.Pie grūtākas uzvaras tika ar piekto numuru izliktais kanādietis Milošs Raoničs, kurš ar 7-6 (7:4), 5-7, 6-4, 7-6 (7:3) pārspēja citu kvalifikāciju pārvarējušo Vācijas tenisistu Peteru Gojovčiku.Tāpat panākumus izcīnīja arī ar devīto numuru izliktais francūzis Žo Vilfrīds Tsonga un sacensību desmitā rakete Kei Nišikori no Japānas, kuri abi ir latvieša Ernesta Gulbja konkurenti cīņā par kvalificēšanos sezonas noslēguma turnīram.Tikmēr Viljamsa, kura cer ASV atklātajā čempionātā triumfēt trešo gadu pēc kārtas un sesto reizi kopā, vien 56 minūšu laikā ar 6-1, 6-0 pārspēja savu tautieti Vanju Kingu, bet nākamajā mačā tiksies jau ar trešo amerikānieti šajā turnīrā, sacenšoties ar Varvaru Ļepčenko.Dāmām neveiksmi piedzīvoja kādreizējā WTA ranga līdere Ana Ivanoviča no Serbijas un 2011.gada sacensību čempione Samanta Stosura no Austrālijas.Sacensību astotā rakete Ivanoviča ar 5-7, 4-6 piekāpās ranga 42.vietā esošajai čehietei Karolīnai Plīškovai, ciešot ātrāko izstāšanos no šī turnīra piecu gadu laikā. Tikmēr sacensību 24.numurs Stosura neizmantoja divas mačbumbas un ar 6-3, 3-6, 6-7 (8:10) piekāpās labākajai Igaunijas tenisistei Kaijai Kanepi.Dienu pirms tam neveiksmi cieta arī ar ceturto numuru izliktā poliete Agņeška Radvaņska.Tikmēr uzvaras izcīnīja pašreizējā Vimbldonas turnīra čempione Petra Kvitova, kura izlikta ar trešo numuru, talantīgā kanādiete Eižēnija Bušāra, kurai sacensībās ir septītais numurs, kā arī iepriekšējo divu gadu turnīra fināliste Viktorija Azarenka, kura šoreiz izlikta vien ar 16.numuru.Savukārt neveiksmi cieta 15 gadus vecā amerikāniete Kiki Belisa, kura pirmajā kārtā kļuva par jaunāko mača uzvarētāju turnīrā kopš 1996.gada. Otrajā cīņā viņa ar 3-6, 6-0, 2-6 piekāpās Zarinai Diasai no Kazahstānas.Piektdien otrās kārtas spēli aizvadīs arī Gulbis, kurš ne agrāk kā plkst.19.30 pēc Latvijas laika sacentīsies ar savu treniņu partneri Dominiku Tīmu.