Rīgā +20 °C
Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Pludmales volejbola finālā mājinieku favorītus izaicinās itāļi Nikolai un Lupu

Itālijas pludmales volejbolisti Paolo Nikolai un Daniels Lupo Riodežaneiro olimpisko spēļu pusfinālā otrdien ar 2-1 (15:21, 21:16, 15:13) pārspēja krievus Vjačeslavu Krasiļņikovu un Konstantīnu Semjonovu.

Finālā itāļi tiksies ar mājinieku cerībām Alisonu Čeruti un Brunu Šmitu.

Pirmajā setā pie samērā vieglas uzvaras tika krievi, bet otrajā setā Nikolai un Lupo revanšējās. Trešā seta sākumā Krasiļņikovs un Semjonovs noturēja 1-2 punktu pārsvaru, taču itāļi noķēra pretiniekus un panāca neizšķirtu 8:8. Turpinājumā jau Itālijas duets ieguva pārsvaru, taču arī krievi izlīdzināja rezultātu - 12:12. Tomēr seta galotnē aukstasinīgāki bija Nikolai un Lupo, kuri uzvarēja ar rezultātu 15:13.

Tikmēr Alisons un Brunu pusfinālā ar 2-1 (21:17, 21:23, 16:14) pārspēja Nīderlandes volejbolistus Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu.

Pirmajos divos setos dueti apmainījās ar uzvarām, tādējādi finālists tika noskaidrots izšķirošajā, trešajā, setā. Tajā aizritēja sīva cīņa un rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 14:14, taču Mēuvesens kļūdījās servē, kas ļāva brazīliešiem panākt vadību. Pie savas serves veiksmīgs uzbrukums padevās Brunu, tādējādi uzvaru ar 16:14 svinēja brazīlieši.

Alisons un Brunu ir pašreizējie pasaules čempioni. Tāpat Brunu pirms četriem gadiem Londonā tika pie sudraba medaļas.

Spēles par medaļām tiks aizvadītas ceturtdien.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas spēcīgākais duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņs neizkļuva no apakšgrupas. Viņi trīs mačos izcīnīja vienu uzvaru, taču ar to bija par maz, lai tiktu izslēgšanas spēlēs. Latvijas volejbolisti olimpisko turnīru noslēdza dalītā 19.vietā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles ilgs līdz 21.augustam.