Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Samoilovs un J.Šmēdiņš negaidīti zaudē itāļiem un Berlīnes ceturtdaļfinālā nespēlēs

Latvijas labākais pludmales volejbola duets, FIVB ranga līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien negaidīti zaudēja Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiekošā Grand Slam turnīra astotdaļfinālā. Ar 3.numuru izliktais Latvijas pāris sīvā trīs setu cīņā 58 minūšu laikā piekāpās Itālijas duetam Aleksam Ranjēri un Andrea Tomatisam, kuriem turnīrā ticis 31.numurs - 21:15, 25:27, 13:15.

Tādējādi Itālijas pāris ceturtdaļfinālā sacentīsies ar mājiniekiem Sebastjanu Dolingeru/Štefanu Vindšeifu (8.), kuri astotdaļfinālā ar 2-1 (27:25, 19:21, 15:11) uzveica spēcīgo ASV duetu Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu (6.).

Apakšgrupā Latvijas duets tika pie trim panākumiem un automātiski nodrošināja vietu astotdaļfinālā. Iepriekšējos piecos turnīros mūsējie bija sasnieguši vismaz ceturtdaļfinālu, bet šoreiz dalīta 9.vieta.

Otrs Latvijas pāris Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš Berlīnes turnīra pamatsacensībām nekvalificējās.

Samoilovs vienā pārī ar jaunāko no brāļiem Šmēdiņiem (bronza Londonas olimpiskajās spēlē kopā ar Mārtiņu Pļaviņu) sāka spēlēt tikai šosezon, jau sasniedzot vairākus vērā ņemamus panākumus. Uzvarēts Grand Slam posmā Argentīnā, vēl divos citos zaudēts tikai finālā. Nupat duets tika pie sudraba medaļām Eiropas čempionātā, bet iepriekš pasaules meistarsacīkstēs iekļuva astotdaļfinālā. Pēc panākuma Eiropas čempionātā duets kā pirmais Latvijas pludmales volejbola vēsturē kļuva par FIVB Pasaules ranga līderiem.