Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Samoilovs/Šmēdiņš trillera cienīgā mačā sasniedz 1/8 finālu, Pļaviņam/Pēdam čempionāts noslēdzies

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ka vienīgais Latvijas duets piektdien sasniedza Stare Jablonkos (Polija) notiekošā pasaules čempionāta 1/8 finālu. Ar 6.numuru izliktie Latvijas pludmales volejbolisti smagā cīņā ar 2:0 (22:20, 27:25) uzveica Vācijas pārstāvjus Sebastjanu Dolingeru un Štefanu Vindšeifu, kuri turnīrā bija izlikti ar 11.numuru.

Pirmo setu nedaudz labāk sāka vācieši, labu laiku turoties vadībā, līdz mūsējie panāca neizšķirtu 9:9. Līdz tehniskajam pārtraukumam gan atkal minimālu pārsvaru atguva Dolingers/Vindšeifs. Uzreiz pēc atpūtas sekoja trīs Latvijas pāra gūtie punkti pēc kārtas, liekot pretiniekiem pieprasīt pārtraukumu, pēc kura uzreiz atguva neizšķirtu uz tablo. Gandrīz līdz seta beigām mūsējie visu laiku bija nelielā vadībā, tomēr vācieši vēl panāca 20:20. Taibreikā gan Latvijas duets nodrošināja panākumu pirmajā setā ar 22:20.

Otrā seta sākums padevās līdzīgs, bet tad Samoilovs/Šmēdiņš vairākas reizes prata atrauties divu punktu attālumā. Tiesa, tālāk vācieši mūsējos nelaida un pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 11:10 Latvijas dueta labā. Tālāk spēle ritēja punkts punktā, nevienai komandai netiekot tālāk par +1. Seta galotnē gan vācieši pieļāva rupju kļūdu pie tīkla (19:17 mūsējo labā), tomēr pašaizliedzīgi atspēlējās (20:20). Ārkārtīgi smagā un līdzīgā taibreikā ar 27:25 pārāki izrādījās mūsējie, uzvarot mačā ar 2:0.

Astotdaļfinalā sestdien plkst. 10.45 Samoilovs/Šmēdiņš tiksies ar kanādiešiem Benu Sekstonu un Čeimu Šelku, kuri izlikti ar 40.numuru un pagājušajā nedēļā piedalījās Latvijā notikušajā turnīrā Saulkrastu kokteilis. Mačs notiks 4.kortā. Ceturtdaļfinālā šīs spēles uzvarētāji sacentīsies ar Alisona/Emanuela (2., Brazīlija) un Bekermana/Urbackas (18., Vācija) mača uzvarētājiem.

Sestdien izspēlēs 1/8 finālus un 1/4 finālus, noskaidrojot četrus pusfinālistus. Izšķirošās cīņas par medaļām notiks svētdien.

Tikmēr Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda piektdien piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta 1/16 fināla spēlē. Tādējādi latvieši čempionātā ierindojās dalītā 17.pozīcijā.

Ar 23.numuru izliktais Latvijas pāris ar 1-2 (15:21, 21:16, 3:15) piekāpās austrāliešiem Izākam Kapam un Kristoferam Makhjū, kuri izlikti ar 24.numuru.

Mačs iesākās līdzīgi un rezultāts vēl bija 7:7, tomēr turpinājumā Latvijas sportisti pieļāva vairākas kļūdas pēc kārtas un drīz vien jau zaudēja ar 8:13, bet pirmajā setā cieta neveiksmi ar 15:21.

Otrais sets ritēja līdzīgi, tomēr laika gaitā Pļaviņš un Pēda lēnām audzēja pārsvaru un noslēgumā jau tika pie samērā drošas uzvaras ar 21:16.

Izšķirošo setu ar uzvarētu izspēli sāka austrālieši un drīz vien jau Pļaviņš ar Pēdu bija nokļuvuši iedzinējos ar 1:4. Nepalīdzēja pat pieprasītais pārtraukums, un latvieši nokļuva arī iedzinējos ar 1:8, kas nozīmēja, ka mača liktenis praktiski ir izšķirts. Arī seta otrajā pusē cīņas liktenis nemainījās un tika piedzīvota ļoti smaga neveiksme ar 3:15.

Ja Pļaviņam un Pēdam šo maču būtu izdevies uzvarēt, astotdaļfinālā būtu jātiekas ar potenciāli spēcīgākā 1/16 fināla pāra uzvarētājiem brazīliešiem Pedru Salgadu/Brunu Šmitu, kuri ar 2-0 (21:17, 21:16) uzveica poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu. Līdz šim Fijaleks un Prudels bija uzvarējuši visas spēles turnīrā, bet Pedru un Brunu apakšgrupu turnīru aizvadīja neveiksmīgi, paliekot vien trešie apakšgrupā.