Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

Sēderlings pārtrauc Federera fenomenālo sēriju Grand Slam turnīros

Zviedrijas tenisists Robins Sēderlings otrdien pārspējis pasaules ranga līderi un pagājušā gada čempionu Rodžeru Federeru Francijas atklātā tenisa čempionāta vīru vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā, sagādājot viņam pirmo zaudējumu Grand Slam turnīru ceturtdaļfinālos kopš 2004.gada French Open turnīra.

Ar piekto numuru izliktais Sēderlings lietus dēļ uz apmēram stundu pārtrauktajā mačā svinēja uzvaru 3:6, 6:3, 7:5, 6:4. Aizvadīto sešu gadu laikā Federers bija spēlējis 23 Grand Slam turnīru pusfinālos pēc kārtas un tikai trijos no tiem zaudējis.Sēderlingam šī arī bija pirmā uzvara pēc 12 zaudējumu sērijas savstarpējos mačos pret Federeru, kuram zviedrs bija zaudējis pagājušā gada Frenc Open finālā.Otrajā pusfinālā pasaules ranga 17.vietas īpašnieks un čempionātā ar 15.numuru izliktais čehs Tomašs Berdihs pārliecinoši pieveica Mihailu Južniju no Krievija 6:3, 6:1, 6:2 un pirmo reizi karjerā iekļuva Grand Slam turnīra pusfinālā.Sēderlings un Berdihs pusfinālā tiksies savā starpā.Vīru vienspēļu mačus divas reizes – vispirms uz aptuveni stundu, pēc tam uz 10 minūtēm - pārtrauca lietus. Federera un Sēderlinga cīņā pirmajā gadījumā rezultāts pa setiem bija 1:1 un trešajā setā bija neizšķirts 5:5. Otro reizi uz īsu brīdi tiesnesis pārtrauca maču, kad ceturtajā setā rezultāts bija 3:3.