Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Ungāram Parsam zelta medaļa Londonas Olimpiādes vesera mešanas sacensībās

Noslēgusies Londonas olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensību trešā diena. Jamaikieša Useina Bolta pārliecinošā uzvara 100 metru sprinta finālā (9,63 sekundes), protams, bija vakara nagla, bet vieglatlētikas programmā tika sadalīti vēl vairāki medaļu komplekti.

Par olimpisko čempionu vesera mešanā svētdien kļuva Ungārijas sportists Kristiāns Parss. Parsa raidītais veseris labākajā mēģinājumā finālsacensībās lidoja 80,59 metrus tālu, kas bija par 1,23 metriem tālāk nekā sudraba godalgas ieguvējam Primožam Kozmušam no Slovēnijas.

Bronzas medaļu tikmēr izcīnīja Japānas pārstāvis Kodži Murofuši, kurš sasniedza rezultātu 78,71 metrs.

Pirms četriem gadiem Pekinā par olimpisko čempionu kļuva Kozmušs, bet Murofuši pie zelta medaļas vesera mešanas sacensībās tika 2004.gada Atēnu Olimpiādē. Tāpat 37 gadus vecais Murofuši pagājušajā gadā kļuva par pasaules čempionu.

Tikmēr 3000 metru šķēršļu skrējienā vīriešiem par olimpisko čempionu svētdien kļuva Kenijas sportists Ezekjēls Kemboji. 2004.gada Atēnu Olimpiādes čempions šajā distancē Kemboji šķēršļoto distanci veica astoņās minūtēs 18,56 sekundēs.

30 gadus vecais Kemboji 3000 metru šķēršļu skrējienā tagad uzvarējis pēdējās trijās nozīmīgākajās sacensībās pēc kārtas - iepriekšējos divos pasaules čempionātos un Londonas Olimpiādē.

Otrajā vietā tikmēr ierindojās Francijas pārstāvis Mahjedīns Mehisi-Benabāds, kurš šogad otro reizi pēc kārtas kļuva par Eiropas čempionu. Viņa laiks finišā bija astoņas minūtes un 19,08 sekundes. Savukārt bronzas medaļu izcīnīja cits Kenijas sportists Abels Kiprops Mutajs, kurš no uzvarētāja atpalika par 1,17 sekundēm.

Trīssoļlēkšanā sievietēm labākā bija Kazahstānas sportiste Olga Ripakova, nopelnot savai valstij jau sesto zelta medaļu Londonā. Aizvadītajās sacensībās Ripakova savā labākajā mēģinājumā aizlēca 14,98 metru tālumā, sasniedzot savu šīs sezonas labāko rezultātu.

Sudraba medaļu izcīnīja kolumbiete Katerine Ivargena, kura sasniedza rezultātu 14,80 metri. Pie bronzas godalgas tikmēr tika pagājušā gada pasaules un šāgada Eiropas čempione Olha Saladuha no Ukrainas, kura savā labākajā mēģinājumā spēja aizlēkt 14,79 metrus tālu.

400 metru distancē sievietēm ASV skrējēja Sanja Ričardsa-Rosa apliecināja savu favorītes statusu, finišā apsteidzot visas konkurentes. 2009.gada gada pasaules čempione šajā distancē Ričardsa-Rosa finišēja pēc 49,55 sekundēm.

Sudraba medaļu izcīnīja Lielbritānijas skrējēja Kristīne Ohurogu, kura no uzvarētājas atpalika par 0,15 sekundēm. Savukārt pie bronzas tika cita amerikāniete Dīdī Trotere, kuras laiks bija 49,72 sekundes.

Tikmēr šīs sezonas labākā rezultāta pasaulē īpašniece Antoņina Krivošapka no Krievijas ieņēma tikai sesto vietu. Pirms četriem gadiem Pekinā par olimpisko čempioni 400 metru distancē kļuva Ohurogu.